1. bir terazi kadını için, mükemmel eşleşme gibi görünebilir, doğru seçim denilebilir.
    başta herşey, beğenilerin, uyumun, seçimlerin ortaklığıyla avantajlı gelecektir. belli aşamalar atlanarak, 1-0 önde başlanmıştır maça. ayrıca, her iki taraf da aynı takımdadır. daha ne olsun'dur.
    derken bazen en büyük avantajlar, en büyük dezavantajlara dönüşme riskiyle karşı karşıyadır. bu kadar çok aynı pencereyi kullanmak, olumsuzluk ve karamsarlık hallerinde hayatı birbirine zindan edecektir. kimse yukarıda olmadığından; tırmanılıp çıkılacak, destek alınacak bir el-kol yoktur. anca birbirine ağırlık yükleyen sarılışlarla, bataklıktaymışcasına, daha da batacaklardır. kararsızlık ikiye katlanacak, kimse birbirine yardımcı olamayacak, zaman kaybında depar atılacaktır.
    belki de en büyük faydası; terazi kadını ve erkeği için birbirlerine ayna olup, bütün olumsuz özelliklerini tokat gibi birbirlerinin yüzüne çarpmak olabilecektir. iki taraf da özeleştriyi iyice öğrenecektir.
    yine de harikadır. bolca huzur yumağı olunur. terazi erkeği saçın renginin ton değişikliğini algılar, ayakkabıları sever, detaylara olan merakı dolayısıyla kadının ruhunun ayrıntılar saçmasına olanak tanır, dinler. konforuna kendi de düşkün olduğundan yanındakini de bu konuda rahat ettirecektir. damak zevki önemlidir. hayatın huzur ve keyif veren her bir nimetine karşı duyarlıdır.
    en büyük şartı bir kadının zarif ve kesinlikle güzel olmasıdır. bu konuda oldukça takıntılıdır. zira aksine hiç rastlamadım. eğer bu konudan nasiplenmişse bir kadın, hangi burçtan olursa olsun, terazinin seçim yelpazesinde, zarif ve güzel olma oranına göre sıralaması değişmek kaydıyla yerini alır.
  2. zor bir kişi ile birlikte olduğunuzu hatırlatmakla başlamak gerekir söze,herkesin bildiği gibi dengesizdirler ve bu dengesizliklerin de kendine göre bir nedeni vardır ama bunları bilmeniz biraz zordur sevgili olsanız dahi,bu yüzden hiçbir vakit bu adamı tam olarak anlıyamıycaksınız*,bir yönden de kafanız rahat olsun bu adamlar severse tam sever,nihat doğancılık yapmıyorum çok ciddiyim bu konuda,dengesizliklerine rağmen onları sevin tam bir aşk insanıdır onlar,son olarak da yalan konuşmayın,anlar ve sinsidirler bunu da size belli etmezler bi süre.

(bkz: terazi burcu sözlük yazarları)
  3. her ne kadar terazi erkeği hakkında çok atılıp tutulsa da bunun temel sebebi terazinin bir hava burcu olması ve (evet kabul ediyorum) kafasına esen her rüzgara kapılmasıdır. ne yazık ki, özellikle terazi erkeği olarak bir mp3 player alırken bile, her türlü teknik detayı inceledikten sonra bile, onu mu alsam bunu mu alsam o piti piti mi yapsam diye düşünürüm. çok iyi hatırlıyorum yeni telefon alacakken, telefonun fiyatının her yerde aynı olmasına rağmen en az 5 satıcıya girip telefonu elime aldım baktım sonra çıktım.

neyse, konumuza dönersek, terazi erkeğine aşık olmak o kadar da kötü değildir. o terazi erkeği bir ilişkiye hazırsa ve eğer sizin ona gerçekten değer verdiğiniz anlarsa sonuna kadar gider bir ilişkide. 2-3 sene aşk içinde yaşayan çiftler vardır.

ama burada "o terazi erkeği ilişkiye hazırsa" öbeğini açmakta yarar var. eğer o terazi erkeği ilişkiye hazır değilse ve siz ona aşık olduysanız evet dünyanın en büyük baş belasıyla uğraşmak zorunda olursunuz. adeta rastgele esen rüzgarı takip eden terazi erkeği peşinde siz de bir sağa bir sola, perişan olursunuz. arar aramaz, bir gün yavşar, bir gün konuşmaz. değişir. canı bişey sıkılır sizi arar, canı bişeye sıkılır git başımdan der.

ama yine de terazi erkekleri de severler hatta erkekler arasında en duygusal erkeklerdir ve ilişkiye herşeylerini verirler. bu yüzden çok canları yanar çok kalp acısı çekerler. her çektikleri acı onları bu dünyada gerçek sevginin olmadığı gerçeğiyle bir kere daha yüzleştirse de, bir zaman gelir tekrar kalbinin kapılarını sonuna kadar açar, tekrar zarar görürler. zarar gördükçe de zarar vermeye başlarlar. sonra zarar vermekten sıkılır yeniden kalplerini açarlar.

bu böyle sürer gider. terazidir işte. erkektir işte. "he" diyip geçicen..
  4. bir kadının başına gelebilecek en iyi şeylerdendir. çünkü terazi burcu erkeği romantik olur, sevgilisinin değerini bilir. ilişkiyi karşı tarafa biraz dingin, maceradan uzak yaşatacak olsa da bu sıkıcı olduğu anlamına gelmez. sevgilisini korur ve sadıktır. özellikle koç kadınıyla uyumlu bir çift olur terazi erkeği.

(bkz: reklamları izlediniz)
  5. yaşayabiliceğiniz en tutkulu aşk deneyimidir!

terazi erkeğinin yaptığı jestler, süprizler, aldığı hediyeler, kurduğu romantik aşk sözleri sizi dibi karanlık bir aşka sürükler.. her ortamda kendinizi özel hissetmenizi sağlar. o kadar ince dokunur ki yüreğinize aklınız başınızdan gider.
    tüm terazilere özgü bir özellik olarak yakışıklı olsun olmasın mutlaka çekicidir ve yaptığı jestlerle ilişkide kendini tamamlar. bu nedenle karşı koyulması zordur. bünyesindeki kararsızlıklar nedeniyle ilişkide dengesiz davranması muhtemeldir ve bu durum terazi olmayan ya ad düzene alışık olan bir kadını çileden çıkartabilir.
    ancak elde tutması zor bir erkektir. zira aşık olduktan sonra "ne de olsa benim" düşüncesiyle kendinizi salarsanız bir anda terkedilebilirsiniz! sizi alıştırdığı romantizmi, ilgi manyaklığını, incelikleri başka bir erkekte bulmanız zor olucağından bir süre onun eksikliğini hissedebilirsiniz.

kısacası terazi erkeğine aşık olmak kolay ama elde tutmak çok zordur...