merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

tenement funster

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. eğlenceli, bazen tam karar vermişken kafa karıştıran, çok fikirli, fikir bolluğundan konuştumu susmak bilmeyen, sene başından beri grupdaş, zeki sınıf arkadaşı.
  2. mangal partisi yapmak için misafiri olduğum ancak bir şekilde kandırılarak * evinde köfte yaptığımız yazar.
    mimarlığın bana kazandırdığı ender arkadaşlardan.
    not1: gerçek bir mangal partisi için davetlerini bekliyoruz.
    not2: mangal yoksa browni de yok. *
  3. zirvetör'de fotoğraflarını görüp da 'aa x' dediğim sonra zirveye katılanlardan yola çıkıp nickini bulmaya çalıştığım sırada hakkında yazılmış "geveze" tanımlaması sonucunda "ahan da bu" dediğim ve yanlışlıkla soruisareti sandığım projedaş, sınıfdaş, okuldaşım, taşkışladaş ve en son olarak partidaşım.. zor insan vesselam, 'bi sus iki rekat' diip, ardından da 'şaka yabtım' diyerek gönlünü almaya çalışarım özellikle "aşkolsun" dedikten sonra..
  4. derste konuşunca rahatladığını ifade etmek için,ders sonrası 'oohh be rahatladım,demek ki konuşmak benim için sıçmak gibi birşeymiş.' gibisinden bir tespit yapan kendini bilen,herşeyi bilen insan.yılbaşında beraber rakı içip doğaçlama türkçe blues söylediğimiz arkadaşlardan biri.şu aralar acaba aramızda bluetooth bağlantısımı var diye düşündüğüm,aynı anda sigara içmeyi düşündüğümüz,zaman zaman aynı anda aynı söze girdiğimiz şahsiyet.bazen taşkışla'dan beşiktaşa'a kadar kendisine ön koltukta eşlik ettiğim,beni ilk tanıdığında uyuz olup 'kim lan bu entel' diye düşündüğünü de böyle bir ortamda itiraf etmiş kişi.proje dersi konuşmalarındaki en cevval ekürim.
  5. zamanın birinde nametag'imle poz verdiği ve şekil itibariyle aynı konsepti paylaştığımız için (ki top sakal, uzun saç ikilisi oluyor bu) herkesin kendini ben zannettiği, ben olan benle karşılaştıklarında ise "abi kilo vermişsin" gibi söylemlerde bulundukları kişi. en sonunda fantastik bir yöntemle kamuoyuna keskin farklılığımızı deklare etme ihtiyacı duyduk. çok yakında.
  6. yanlış hatırlamıyorsam mimarlıkta okuyan iyi niyetli bir yazar. geçen sene bu zamanlarda bir zirve falan yapmıştık, güzel geçmişti anasını satayım...

(bkz: ne dedim ben)
  1. 1