merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

ten kokusu

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. her insanın kendine özgü bir kokusu vardır. kullanılan parfüm, duş jeli vb.şeyler bu kokuya geçtigi gibi yeme alışkanlıkları, hayat tarzı* gibi şeylerden de etkilenir. kesinlikle ter kokusu degildir! ten kokusunun en önemli kanıtı aynı parfümün farklı insanlarda degişik kokmasıdır. en bilinen/ayırt ettigimiz kokular anne kokusu ve bebek kokusudur.
  2. insanların beğendikleri kokuların, kendininkinden farklı bağışıklık sistemi olan insanların kokuları olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. yani aynı diğer hayvanlar gibi insan da eşini kokusu ile seçer ve sonuçta çocuğu daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olur.
    ten kokusu bağımlılık da yaratır bu arada, siz siz olun, eşinizi ten kokusunu almadan seçmeyin.
  3. başkasının yatagında kullanılmış çarşaflara sinmiş olması muhtemel koku.. hele birde bu yatak çok sevdiğiniz bir insana aitse yatakta o olmasa bile içine yatıp mest olabilirsiniz*.. sevgilinin giysilerini giyme ekolününde temel olarak bu kokuya dayandığını söyleyebiliriz.. sabah uyandığınızda hiç bi yere dokunmadan ellerinizi koklarsanız az biraz kendi kokunuzu alabilirsiniz; ama bunu hatırlamak ve yapmak imkansıza yakın oluyor..
  4. +necla senin bu kokunu seviyorum, bu kendine özgü kokunu, beni sana bağlayan bir başka sebeptir bu teninin kokusu
    -ay sağol aşkım. bu parfümü milano'dan almıştım.
    +ybsg kızım ya. şurada iki dakika romantizm yapalım dedik, b.k ettin. git ya istemiyorum ben senin gibi odun kızı.
    -peki yani bu dolgun dudaklardan, şu güzel kalçalardan ve lüpür lüpür memelerden vaz mı geçeceksin?
    +...gel buraya lan kadın!!!
    -ha şöle koçum, aslanım...
  1. 1