1. hep son geceye kalan ve silinip silinip tekrar çizmekten insanın çizim masasına kafayı vurasını, t cetvelini de bi güzel ortadan kırasını getiren hatta ve hatta bıkkınlıktan sözlüğe girdirten ödev türü.
 2. önceden çizilmiş bir ödev bulduğunuz takdirde çizimin köşe noktalarını toplu iğne ile delersiniz. daha sonra çizimi kendi kağıdınızın üzerine koyup deldiğiniz noktalardan kurşun kalemle işaretlersiniz. geriye sadece noktaları birleştirmek kalır. çocukken de böyle bulmacalar vardı şimdi üniversitelerde ders olmuş
 3. aslında hiç zor olmayan ama insanların o cisimcikleri zihinlerinde üç boyutlu canlandırmaktansa düz çizgi çizmeye takılı kaldıkları etkinlikler.
  bir bitsin ders, aa ne kolaymış olursunuz...
  (bkz: mimar kızı)
 4. bir çeşit sabır testi.. ödevin yapım sürecinde mutlaka bir an olur ki isyan sıcak nefesini ensemizde hissettirir.. işte "o an" lar ders notunu belirler..
 5. bir de bunun aydingere geçirilmesi safhası varsa, insanı çileden çıkaran bir ödev halini alır.
 6. okul penceresine üst üste yapıştırarak bol bol klonlama yaptığım, orijinalini aldığım arkadaştan bazen daha yüksek not aldığım, iyi bir ders (bkz: kopya çekmek)
 7. şu anda yapılmak üzere beni bekleyen ve yarın teslim edilmesi gereken şey...
 8. genel olarak ders saatinden önce okula gelinerek kantinde ondan bundan elindeki kağıtlardan bakarak,cetvel vs. getirilmediğinden asistanlardan istenerek toplu şekilde yapıp,yaptırıp teslim ettiğim ödev çeşididir.
  acısı sınavda çıkar bunların ama en güzelidir.
  ödev bu.zamanında ve yerinde yapılmaz.
  kuraldır! *
 9. insanın sabır seviyesini ölçmeye yarayan, zaman zaman uykusuz kalmanıza neden olabilen insan sağlığına zararlı bir ödev şekli.