merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programı
    • teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programı
  1. 5

teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yalan haber la bu. kandırılıyor herkes kimsenin haberi yok.

bak arkadaşım, eğer mühendis ya da teknik öğretmen isen oku bu yazıyı. bu yazı iki kesimi de alakadar ediyor.

peşin peşin söyleyeyim teknik eğitim mezunuyum. ama dur mühendis kardeş eksiyi sonra verirsin bir oku önce. kandırılıyoruz arkadaşım haberiniz yok.

haber öyle bir yayıldı ki, mühendisler de tefliler de "bütün tef mezunları mühendis olcak" zannetti. hahahaha sesli güldüm tekrar düşününce. yedim valla ben de bunu sizin gibi evet. öncelikle söylemeliyim ki ben bu işe hiç başvurmadım. hali hazırda zaten pek çok mühendisten fazla para kazandığım bir işim var. mühendislik hiç bir zaman hayalim olmadı. istedim mühendis olmayı ancak sadece ünvan meselesinden dolayı evet. şimdi düşünüyoreum da mühendislik hakkaten gönül işi. neyse geçiyorum.

sadede gelecek olursam, bakın kardeşler, sınavı ösym yapacak, başvuru ücreti 100 tl. 65000 teknik öğretmenden bahsediliyor ya hani, 30000 tanesi başvurdu diyelim sınava, kaç para kazandı ösym bu işten? (kıps) neyse bunu da geçtim. hiç araştırdınız mı kaç üniversitede açılacakmış bu eğitimler diye? ha eğitim deyince de, bu sınavı kazanıp okuyacak arkadaşlar öyle söylenildiği gibi 3-5 dersle mühendis olamayacak, bi geçin siz o işi. en az 10 ders alacaklar hangi bölüm olursa olsun. 10 ila 15 ders arası imiş. bu dersler de gelen duyumlara göre "4 üniversitede" açılacakmış her bölüm için. peki bu ne demek? bu şu demek beyler, biz bölüm başına 5000 kişiyi sınava sokacağız, bunların 4 üniversitede maksimum 400 tanesini mühendis yapacağız.

anlamadın mı? anlatayım bi daha. kontenjan arkadaşım kontenjan. 4 üniversite örgün ve 2. öğretimden kaç öğrenci alabilir? 1 üni. 100 kişi alsa, 4 üni. 400 kişi. yani 30000 kişi başvuracak bunların 5000 tanesi falan mühendis olabilecek.

olm elini sallasan mühendislik fakültesine çarpıyor. kendi bölümünüz için düşünün. yıllık kaç mezun veriyordur türkiye genelinde? 10000? 15000? belki daha fazla. üzerine 400 ekle bakayım? ha 15000 ha 15400. mağdur musun sen şimdi bu noktada mühendis kardeş?

bu noktada asıl mağdur olan teknik öğretmendir beyler. onca teknik eğitim fakültesini yıllarca kapatmadılar, bütün öğretmenler açıkta. aralarından 3 5 tanesine mühendislik verip, bi süreliğine susturmaya çalışıyorlar. mesele bundan ibaret. mühendislere sittin sene koymaz bu uygulama.

özet olarak; mühendislere kıl kadar zararı yok bu uygulamanın, hele ki makinecilere. olm bi ton makine mühendisliği var lan baksana şuraya http://www.basarisirasi.com/... asdasdafasdf.

teknik öğretmenler; hükümet size öğretmenliğinizi vermek yerine, mühendis yapcaz hepinizi dedi. nah yapar bunu bilesiniz. ağzınıza bi tutam bal çaldı hükümet, hepiniz uyuyorsunuz. kontenjanınız 400ü geçmez aha da yazdım buraya.

ben; sikimde değil. götümü yırtamam bi ünvan için. ne kıymetli ünvanmış arkadaş. başbakanlık koltuğu için bu kadar kavga dönmüyor lan. şaka şaka tayyip o koltuk için street fighter'daki sagat gibi dövüşebilir.
  2. büyük skandal, rezalet uygulama. şantiyede görecez sonuçlarını. teknik ofis, planlama, saha ? nereye yerleşecekler, nasıl olacak görecez.
  3. bir haber yorumu:

sınıf öğretmeniyim alan değişikliği yapmak istiyorum mühendis olabilir miyim?

bir sen eksiksin a.. k...
  4. "mühendis olsun veya öğretmen olsun, tüm fakülte mezunlarına bir de sertifika satmaya kalkan şu küresel sermayenin moderatörü myk’yı, o sertifika bezirgânlarını siz buharlaştırmazsanız onlar sizi buharlaştıracak!

sizi küresel sertifika bezirgânlarına peşkeş çeken akp’ye karşı birlikte direnecek yerde, kalmış birbirinize öteki muamelesi ediyorsunuz. böyle olmaz, aklınızı başınıza toplayın!

mühendislik de, teknik öğretmenlik de bitti, iyi bakın. birlikte yok ediliyorsunuz, kavga etmeyi bırakın. birileri sizi birbirinize düşürüyor. bu ülkenin en okumuşları sizsiniz, lütfen geç olmadan bu tuzağı ters çevirmeyi başarın."

http://www.guncelmeydan.com/...
  5. sen kendini geliştirirsen,vizyonunu oluşturursan kıçlarını avuçlayacak olan örgetmenciklerin sevicidir.takmaaaaaaaaa,takmaaaaaa,takma,takmaaaa,takma yani.
  6. hasta bakıcıları doktor yapmak gibidir.
    gözümde formen kadar değerleri yoktur. kurumsal firmaların kota koymasıyla açıkta kalacak ve yakın zamanda zırlamaya başlayacaklar.
  1. 5