1. bu okulda neler neler olacağı vaat edilerek gelinen ama gelindiğinde keşke gelmesem dedirttiren ana geldiğimde harika bir ortamı olan ama sonra yavaş yavaş birçok şeyin bozuldupu, yozlaştığı okulum ve benim ömrümden ders çalışmak adına birçok şeyi götüren ve kopya çekme yeteneğimi son sene geliştirmemi sağlayan okulum.
  2. eski okulumun biyoloji hocası nurcan gafları ile ünlüdür.cd den virus bulaşabilir yalamayın gafını bizim derste yaptı ayrıca bir ögrencisi olarak söyleyebilirim ki akademik bilgi bakımından cok eksik bir insandır ,öss e soruları gelince önüne önce cevabını sorar ona göre cözerdi soru.öyle böyle degil ama bir bayram hocamınız vardı geometri ve matematikçi , adam müthiş insandı.birgün mat uygulama sınavı vardı.yakup diye sayısal olayını bitirmiş bir arkadaştan kopya çekmiştim hemen bitirip 100 almıştım sevgili bayram hocam "bakın maviturnaya hemen bitirip verdi kağıdı çalışınca oluyormuş deil mi" dedi o tonton sesiyle.
  3. yeni adıyla "tekirdağ milli piyango fen lisesi"

milli piyangodan ayrılan ödenekle yapılan yeni binasına taşınacağından dolayı isim değişikliğine gidilmiştir.
    gönül isterdi ki ilimizin kimliğini yansıtan "tekirdağ tekel fen lisesi" olsun ama isim koyulmuş bir kere
  4. itü sayesinde tanıdığım zilyon adet tekirdağ fen lisesi mezunu arkadaşımın okuludur.
  5. 4 yılımı geçirdiğim, hayatıma birçok artı katan, her ne kadar yönetim kadrosu faşist dolu olsa da içinde çok iyi hocalarda bulunduran, iyi ki gitmişim dediğim okul. çok güzel dostluklarım oldu. ve hala bitmedi, zaten nasıl bitebilir ki? okuldan yaklaşık 30 kişi itü ye geldik. maslakta yürürken mutlaka bi tfl liye rastlıyorum. gerçi biz gittikten sonra faşist baskı artmış okulda. cuma günleri öğleden sonra okulda erkek hoca bulmak neredeyse imkansızdı. hepsi okulun 50 metre yanındaki camideydi. yazık oluyor gençlere. biz heralde en iyi dönemde terk ettik okulu. 2007 de çıktık, 6. mezunlarıyız okulun. o değilde benim anılarla dolu bi okulum da yok be, adamlar milli piyangonun yaptırdığı yeni binaya taşındılar. bi de okula isim sponsoru oldular.

en çok merak ettiğim olay şuydu; acaba milli piyango okula bayii açacak mıydı? maalesf açmadı..
  6. fahri mezunu olduğum okul. 2008 mezunlarını tanıdım ben.. evlere şenlik.. her çeşit insan(!) mezun. bir de sodyum patlatan çocuğu tanıyorum!
  7. namı dier tefelee
    özlenilesi yer
    ögrencilerinin deli hocalrının aptal oldugu mükemmel bir okul
    (tabiiki istisna hocalar vardır bayram hoca-matematik- namık hoca-fizik- gibi)
    ama malesef 2008de efsane dönemlerinden birini daha mezun edince ögrencilerin delilik oranı cok azalmıstır 2009dada son kalan 2-3 tane deli ögrencisinide mezun edince okulun ögrenci profili ayaklar altına inecek duruma gelmiştir tabiri caiz ise okul suan meradan baska bir durumda degildir

not:2004te 72 kişi ile baslayan dönem 2008de 70 kişi olarak mezun olmustur bu sure zarfında
    2 ögrenci okuldan atılmıstır
    10 ögrenci ceşitli gün adedinde okuldan uzaklastırma almıstır
    bu döneme toplamda 52 tane uyarı cezası verilmiştir
    71 kişi yaklasık 130 küsür savunma yazmıstır
    bu dönemden bırakın ceza almayı savunma bile yazmamış sadece 1 adam(nicholai hel) mezun olabilmiştir hatta suc diye tabir edilen olayların hepsinin merkezinde bulunmus olmasına ragmen

anlıcagınız değişik ve güzel bi okuldur mazisi kuvvetli bir okuldur
  8. anlatılmaz yaşanır denilecek yerlerden fakat öğrencilere ceza vermek konusnda aşırı bir istek duyulması az biraz sıkıntı yaratıo