• görseller

  • tek taraflı aşk
  • tek taraflı aşk
 1. bir çok zararlı yan etkisi olan ve kişinin yaşamını zorlaştıran felaket bi durum. eğer ki aşk bitip gitmek bilmiyorsa durum ozaman daha da vahim. duygusal olarak güçlü olan kişileri bile epeyce sarsabilir.
 2. iştahsızlıkla başlayıp tüm hücrelerin tek tek çıldırma moduna geçerek sonu nasıl biteceği belirsiz duygu kompleksi
 3. aşk hep tek taraflıdır. karşındakinin seni sevip sevmediği, sana aşık olup olmadığı bağlamaz aşkı. aşıksan giderek sonsuza yaklaşır yüreğindeki duygular, diğer tarafı umursamadan. belki aşkına karşılık almak dünyanın en büyük mutluluğu; ama eğer değil aşk sadece acı veriyorsa karşı taraf, hatta ölüm bile olsa ucunda tek taraflı aşık olabiliyorsan hala, hem de kalbindeki aşkın alevlenişinde en ufak bir yavaşlama bile söz konusu değilse... işte aşk diye buna derim..
 4. aşk bi insana güzel ya da yakışıklı olduğu için hissedilen bir duygu değildir. o insanın dış özellikleriyle alakalı olmadığı gibi aynı zamanda karakteriyle de alakalı değildir. diyelim ki çok iyi bi insan ama niye en iyisi değil de o?
  niye dünyanın en yakışıklısı değil de o?
  aşk tamamen kişinin kendisiyle alakalı bir durumdur. kendi içinde bulunan aşk duygusunu o insan için yüklemesidir belki de.
  bu yüzden aşk tek kişiliktir.
 5. karşılık gören aşkın kısa bir sürede sevgiye soğurulmasından dolayı aşkı aşk yapan tek taraflılıktır.
 6. ayrıca efsaneleşen aşklara baktığımızda hep tek olarak yaşanmıştır.
  iki taraf ta birşeyler hissetse de aşklarını kendi içlerinde yaşadıklarından, kavuşamadıkların aşkları daha da kuvvetlenmiş, efsane olmuşlardır.
 7. bile bile kendini kandırdığın aşk. ne seni bilir o, ne başka bişii.. öyle kendi kafana yaşarsın.aşk dersin ama öyle aşkmı olurmuşşş(?) yanii..