1. hepsini allahın izniyle açmıştır. bi tanesine sadece imf'den aldığı başbakanlık bursu yatıyormuş zaten 200 lira. diğerlerini de internet üzerinden bahis oynamak için açmıştır diye düşünüyorum.
 2. oğluna düğünde takılan takılar ile açıklanan banka hesaplarıdır. yahu ne olacaktı, gemicik de var, doldurmuşlar takıları gemiciğe ( malum isviçre kıyı şeridinde değil su kanallarına büyük gemiler sığmaz en ideali gemicik ) ver elini isviçre.
 3. çeşit çeşit isviçre bankasının telefon edip "bankamızın kredi kartı petrol ofisi'nde 1 ay erteleme yapıyor", "bizim bankanın kartı teknosa'da 12 taksit yapıyor" demesi sonucu açılan hesaplardır diye tahmin ediyorum. maksat her bir bankanın kredi kartına sağladığı farklı avantajlardan yararlanabilmek. benim gibi baldırı çıplak ve asgari ödeme tutarlarını ödeyemeyen bir vatandaşı halen türk bankaları arayıp kart vermeye çalışıyorsa bir başbakanı da tabi ki isviçre bankaları arıyordur; başbakan da "üf tamam ya tamam, gönderin kartı" diyordur bence. bunun altında başka bir mana aramamak gerek. bankalar çok bezdiriyorlar insanları. hesap sayısı fazlalığı bundan bence.
 4. karşılık olarak, "bir zamanlar limon satardı, hakediyor başbakanım" diyenlerin çıkmasına şaşırmayacağım yüksek ihtimalle gerçek olan iddia.
 5. sen başbakansın, ülkeyi satma, örgütlerin eline vatandaşı düşürme, isviçre'de 8 hesap açma (3'te bırak) dediler...

  yaptım olacak
 6. ahahaha kemal kılıçdaroğlu'nun 19 ev sahibinin ortaklaşa kullandığı havuzu bünyesinde bulunduran kooperatif evlerinden bir tanesine sahip olmasına höyküren pöyküren çakma demokrat dinci liboşların ağzının sus payı olmuş banka hesaplarıdır. ha kalkıp yüzsüz yüzsüz savunamadılar bu da bonus oldu.
 7. milletin neden dalga geçtiğini anlayamadığım hesaplardır.

  o hesaplar başbakana ait değildir, an itibariyle hac vazifesini yerine getirip umre görevini ifa eden (son giden kafileydi bu) bir arkadaşının yerine hesabı üzerine geçirmiştir. adam hacca gitmeden evvel "hocu ölürüm kalırım oralarda benim hesaplara bakar mısın?" teklifini geri çeviremeyen başbakanımız hesapları üzerine almıştır. eleman hacdan dönünce geri verecektir. iftira atmayın lan, fitneci laikler!!


  not: olm tarih 2004 görüküyor. ben şimdinin belgesi sandıydım. lakin yeni bir mazeret uydurana kadar en iyisi bu bence.
 8. gemicik'ten oğlu kazanmıştır, "al baba, sen başbakansın, lazım olur" deyip babasına vermiştir, o da isviçre bankalarına yatırmıştır.

  olur böyle şeyler, dert etmeyin dedirten hesaplardır.