1. bir güzelden bu kadar güzel ses çıkar dedirtiyor insana..country müziği acayip güzel yakıştırıyor kendine yumuşak tuşeli güzel ses.. gerçek adı taylor alison swift, 1989 pensilvanya doğumlu bir hatun kendisi en dinlenesi şarkısıda şudur teardrops on my guitar tavsiyede edilesidir..bir de şurdan bakalım bu kızdan mı çıkıyor bu güzel ses..
  (görsel: taylor swift/16599)
 2. country tarzda müzik yapıyor.bu tarz müziği bana dinleten rascal flatts grubundan sonra en çok dinlediğim 2.şarkıcı olmuştur.sadece tek albümü olması kötü.şimdilik 24 ekim 2006 tarihinde kendisiyle aynı adı taşıyan ilk albümüyle idare etmek zorundayız.şarkıların hepsi güzel.fakat albümün en güzel şarkısı 7nolu parça tied together with a smile.
  track list şu şekilde :

  1.tim mcgraw – 3:54
  2.picture to burn – 2:57
  3.teardrops on my guitar – 3:37
  4.a place in this world – 3:24
  5.cold as you – 4:03
  6.the outside – 3:31
  7.tied together with a smile – 4:13
  8.stay beautiful – 4:00
  9.should've said no – 4:06
  10.mary's song (oh my my my) – 3:37
  11.our song – 3:24
 3. sikimsoniklikten ziyade popüler kültür dolduruşuna gelen bir şarkıcı kanımca. özellikle country müzikte bir avril lavigne oluşturulmaya çalışılıyor gibi. şarkıları da kimisi ortalama, kimisi kötü. belki birkaç yıl sonra adı bile kalmaz; belki de arada çok özgün eserler verir de bu süreyi uzatır. artık zaman gösterir.

  sonuç olarak, kötü değil. iyi. kaybolmasın.
 4. türkiye'deki -en azından kablo tv'deki- müzik kanallarında yayınlanan videoları sürekli bir gençlik dizisi tadında olan şarkıcı. hepsinde bu ezik kız, oğlan da tipik speedo gençliği -sarışın, uzun boylu, yakışıklı(bkz: the oc)- kız sümsük sümsük bakar arkadan sonra klip sonunda bizim kıza bi haller olur -artık arada verdi mi ne yaptı onu bilmiyoruz- oğlanı kafalar.

  mehmet ali erbil'den gelen bkz.

  (bkz: değiştir)
 5. bu hatunun ödül aldığı sırada* kanye west diye birinin sahneye çıkıp "eheheh sen hak etmiyorsun bunu, beyonce hak ediyor ahaheheheh" demesi konuşuluyor şu sıralar, nerede konuşuluyor derseniz valla bizim evde adı bile geçmedi.

  http://www.youtube.com/...

  kızımız üzgün, beyonce şaşkın, kanye mal. evet.
 6. en iyi albüm (bkz: grammy) ödülünü dün gece evine götürmüş şarkıcıdır ..ne iyi bi sese, ne de öyle çok iyi bir albüme sahip ..anlam veremedim.. usa de zaten çok popüler bir tarzın yeni temsilcisi orası kesin ..ama en prestijli olduğunu iddia eden müzik ödülleri için yeterli mi ? aday bile olmamlı hatta..grammy de oscar gibi şaşırmaya başladı iyice..tamam yenilikçi,gençlere destek veren bir ödüllendirme sistemi amaçlanmış olabilir.. ama o kadar iyi aday vardı ki en iyi albüm için (bkz: lady gaga) kapı gibi duruyor işte orada yenilikse yenilik ..
 7. müzikden anlamayanların sırf beğenmedikleri tarz bir müzik yapıyor diye laf attıkları, çarpık bacaklı sıska fakat sesi şahane olan amerikalı country şarkıcısıdır.

  fearless albümündeki çoğu parça güzeldir. özellikle colbie caillat ile yaptığı düet parçası breathe enfesdir.

  http://www.youtube.com/...