merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

tatar ramazan replikleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bundan sonra bu kapı birine açılırsa herkese açılacak , açılmicaksa kimseye açılmicak anladın mı gardiyann * *
  2. malum tatar abimiz koguş ağasını avluda bıçakladıktan sonra o güne kadar sümük kadar değeri olmayan tüm suçlular ceza evi müdürü bilmiyormuşcasına kim vurdu diye sorunca ben vurdum
    -ben vurdum
    -ben vurdum
    -hayır ben vurdum diolar ya işte bu sırada sanırım ekonomi master'ı ve oyun teorisi üzerine belli ki tez sahibi olan iki genç prisoner dilemma denilen tutuklu ikileminin en güzel örneklerini sergileyip win and win yani kazan kazan sistematiği ile suçu bölüşüp biz vurduk derki,orada beni koparmış ki lakin suç işleyenin yani ramazan abinin üstüne kalmıştır
  3. "dayılar, dürzüler ve sevgili arkadaşlar!!"
    "yanar döner adamsın kirmastılı ağa!"
    "benim adım tatar ramazan, kolaysa gel de alsana!!!!"
  4. mahkumlar zarla kumar oynarlar hapiste, kumar işlerini organize eden koğuş ağasının yalakası 5 vakit namaz kılan adını hatırlayamadığım biri vardır filmde.bu yalaka şahıs mahkumların yanına gelir allah boş duranı sevmez der ve hemen zarları çıkarır kumarı başlatır filmin bir sahnesinde...
  5. koğuşun ağası mustafa tatar ramazan'a :
    "biz kazana kan koyup kaynatır, bıçağımızla karıştırırız."
  6. - senden esaslı bir bıçak istiyorum. hasmıma sallayınca dönmeyen cinsten olmalı. çünkü ben adama iki bıçak sallamam.
  1. 1