• görseller

  • taksim de taciz
 1. basının olacakları önceden biliyomuş gibi tacize uğrayan kadının görüntülerini 1 dakika önceden çekmeye başlamış olduğu ve bu sebepten dolayı kıllanmama neden olan olay..
 2. liseli serapı izleyip 31 çeken insanların fırsatını bulduğunda yapabileceklerini gösteren hareketlerdir. insanı insanlığından utandırır. toplu halde adam gibi eğlenebilecek kadar gelişmediğimizi de yüzümüze çarpar.

  bazı arkadaşlar çeşitli ayrıntılardan dolayı 'acaba basın bunu düzmece olarak mı yaptı?' diye sormuşlar. bizim basından beklencek bir hareket olabilmesine rağmen, kalabalık ortamlarda, sokaklarda kız arkadaşlarımızın başına gelenleri bildiğimize göre düzmece ya da gerçek olması bence çok şey değiştirmez. sonuçta kız arkadaşlarımız kalabalık ortama girmekten çekiniyolarsa, sokakta yalnız yürüyemiyolarsa, sokakta ağza alınmayacak sözlerle karşılaşıyorsa yanlış olan birşeyler vardır.
 3. göğsünde barış rozeti taşırken, kasketinde ''öldürmek için doğdum'' yazısı bulunan asker ile işine geldiklerinde mahremiyetten söz ederken işine geldiklerinde insanlıktan çıkarak bu tür rezil durumlara düşen insanlar bize; insan ruhundaki ikiliği göstermektedir. bu da demek oluyor ki ne kadar önlem alınırsa alınsın ne savaş biter ne de bu taciz vakaları.
 4. dedelerimizin zamanında yalnız serserilik yapmanın değil gelişigüzel giyinik şekilde dolaşmanın bile ayıplandığı taksimde bir iki yıldır karşılaşılan yozlaşmış ve eğitimsiz kesimin ortaya koyduğu insanlığa sığmayan davranış.
 5. önceki yıllarda yaşanmış olan bu yıl yaşanan ve gelecekte yaşanacak olan olaylardır.haberlerin bunu yapanları açıkça göstermiş olmasına rağmen polisin bir türlü yapanlara ulaşamadığı garip ama gerçek bir türkiye gerçeğidir.
 6. taksimde yapılan iğrençliktir.bu yüzdendir ki bu sene olan yılbaşı kutlaması neredeyse tümüyle erkek abazalardan oluşmuştur.
 7. hayatlarında kadını sadece bir seks objesi olarak gören, taksime gelen kadın potansiyel vericidir diyen, "aaaaa kadına bak, mini etek gymiş, kesin aranıyor" diyen, "suç bizde değil, biz erkeğiz, ilgimizi çekmek için böyle giyiniyorlar" diyen, bir zihniyete sahip insanların yaptığı şerefsizlik örneği.
  tabi bu zihniyet, durduk yere gelişmiyor bu insan evlatlarında. kökenleri, yaşadıkları ortam, yaptıkları işler hepsi birer etken böyle yapmalarında.
  bu arada taksim'i günahım kadar sevmem, buraya gitmeyeli 2 sene olmuştur. taksimin rahatsız edici ortamında, bu tacizciler kadar, diğer gereksiz tiplerin de etkisi büyüktür.