• videolar

1. yıllar önce kırmızı-siyah seviyesine çıkıp bıraktığım,şimdi ne terimlerinden ne de hareketlerinden maalesef bi halt hatırlamadığım fakat merak eden herkese şiddetle tavsiye edeceğim,pek çok açıdan gayet yararlı savunma sanatı.
  2. en güzel dövüş sporu. uzun süre çalıştığım ve 7 yıl önce* kırmızı-siyahta bıraktığım harika spor. o zamanlar antenmanlarda giydiğimiz ve pek sevmediğimiz ayakkabılar moda oldu şimdilerde.
  3. korece kelime anlamı olarak "tekme yumruk yolu" anlamına gelen savaş sanatı. dünya tekvando federasyonu* tarafından olimpik bir spor dalı haline getirilmiştir. judo da olimpiyatlara kabul edilmeden önce tek olimpik savaş sanatı idi. türkiye'de 10000'den fazla lisanslı sporcusu ile futboldan sonra en yaygın spordur.
  4. yamulmuyorsam son kurallarla omurga çizgisi dışında sırta tekme atılmasına da izin verilmiştir. surata yumruk yasaktır ama surata tekmeler daha fazla puan verir. hele de tekmeyi oturtup rakibi devirmeyi* sağlarsanız arayı iyice açarsınız.
  5. ne hikmetse herkesin kırmızı-siyahta bıraktığı anlaşılan döğüş sanatı. orta okuldayken mahallenin bütün çocukları gibi ben de gitmiştim ama ben sarıda bırakmıştım. çok ezik hissettim şimdi kendimi.