• görseller

• taşşak kebabı
  1. bu kebabı bana küçükken yedirirlerdi.ızgarada pişmiş,kokusu gayet güzeldi.babam hep "oğlum al bu çok sağlıklı" diye kandırırdı.sonradan öğrendim taşşak yediğimi..nefret ettim,ah ciğerlerim parelendi..

oysa arı balında,çiçek dalında,demir tavında güzeldi.ben taşşağı olduğu yerde severim kardeşim.
  2. soğuk bir kış gününde , elektrikli sobayı bacaklarınızın arasına gelecek şekilde konumlandırmak ve sonra gözlerinizi huzurla kapatmak.
  3. kucakta laptop ile geçirilen 3 saat sonunda oluşan kasık bölgesinde oluşan kızarıklığa, pişiğe, yanığa (saate göre değişir bu 7-8 saat ise yanar allah korusun)verilen isimdir..
  4. akla telefon kulubesi adlı, adı belki de başka bir şeydir, yarışma programını getiren hede hödö. gözleri bağlı kızın önüne bir sürü bir şey konulur kavanoz içerisinde. kız yoklar mıncıklar hatta tadar. bu koç yumurtası da ısırarak anlamaya çalıştıkları arasındadır. gülmeden edemezsiniz. kıza göre o balıktır. onu bırak çiğ balığı ısırmak normalmiş gibi!
  5. 6 yaşındaki kuzenimin yapmaya çalıştığı aktivite.

geçenlerde çıkarmış pantolonu, iç çamaşırıyla elektrikli sobanın önünde açmış bacakları oturuyor, ne yapıyorsun diye sorduk, taşşak kebabı dedi. nerden öğrendiyse artık, zorla kaldırdık sobanın önünden.
  6. genelde kurban bayramında sonra esprisi yapılır. taşaklarını vecihiye verin o yesin ihtiyacı var ya da küçük çocuklara denilir taşaklarını kim yedi baban mı yedi yoksa!
    ulan noluyor ne kadar pis bir adamsın sen yahu
  7. güzel ülkemde kesilen hayvanların hiç bir yerinin ziyan edilmeme prensibine göre değerlendirilmesi prensibiyle yapılan kebap çeşididir.