1. anlatıcıyı ayol gibi gösteren hareket. hatta hoca ilk kez bu hareketi kullanınca bütün sınıf yarılmıştı, hala da alışılamadı zaten gereksiz bişey, afedersin eşşek kadar adamlar bilmiyor mu tırnağın nasıl yapıldığını.
  2. bir konuşma esnasında, tırnak içinde söylüyorum bırbırbırbır, diye devam eden cümleler artık o kadar itici gelmeye başladı ki, herkes her şeyi tırnak içinde söylüyor. rahat olun arkadaşım çıkarın parantezleri, tırnakları hayatınızdan.
  3. tırnak içinde hareketi vardır ki bu dünyanın en ama en itici hareketlerinden biridir. ne zaman bunu yapan birini görsem suratına lapaylan tüküresim gelir. televizyonda bizim ünlüler arasında ilk kimde gördüm bilin bakalım? * *
  4. iki elin işaret ve orta parmaklarıyla yapılan o dehşet verici hareket. bu kadar mı sevimsiz olur ya bilekten dirseğe kadar yalayıp şaaaak diye suratıma nah işareti patlatsan böyle gıcık olmam.
  5. trend. herkesin diline yapışmış. yazıyormuş gibi konuşma hastalığı mıdır nedir? şimdi yılların gazetecisi bilmem nesi ironi yapacak, işte ne bileyim gönderme yapacak:

"cemaati sıfırlamak(tırnak içinde) için bla bla..." burada sıfırlamak sözcüğünü vurguluyor akıllım. gönderme yaptı. biz de anlamadık tapelerdeki konuşmaları kastettiğini aman tırnak içine al.
    "belediyede kadın çalıştırmayacaklarmış çünkü kadının görevi(tırnak içinde) üç çocuk doğurup onları büyütmek." ironi yaptı, kadının yaşama sebebi bu görevden ibaret diyorlar onu yeriyorum demek istiyor.
    nasıl bir saçmalamaktır bu ya?