1. tıp eğitiminin dış görünüşü 6 yıldır. oysa bu katlanır katlanır gider. çünkü altı sene bitince kel bir doktor olursunuz. bunun tusuydu kanatlısıydı derken bakarsınız yaş gelmiş 40 a daha çocuk falan yok.
  2. allah düşürmesin deyip de düşmüş bulunduğum ,başlarken hiç bitmeyecekmiş gibi gelen ,yıllar geçmesine rağmen hala yolun başında olduğunuz hissini veren eğitim kurumu.
  3. eğitim şartlarının nasıl olduğunu "tıp fakültesinden her şey çıkar, arada bir doktor da çıkar" sözünün özetlediği, sonuç olaraksa çoğunlukla dünyanın en kaliteli uzman ve profesörlerini türkiye'ye kazandıran eğitim kurumlarının genel adı.

diğer yandan kimi özel üniversitelerin hastanesi olmadığı halde öğrenci almak için tıp fakültesi açması ve bu eksikliği de öğrencilerini staj için başka fakültelerin hastanelerine göndererek kapattığını iddia etmesi, buralarda yetişen doktorların kalitesi konusunda insanları (özellikle de isim yapmış fakültelerin kıdemli doktor ve öğretim üyelerini) hayal kırıklığına uğratmaktadır.