• isle of dreams
  1. her insanın içinde olan kıskanma duygusunun türklerde kürt kıskançlıgı şeklinde görülmesi durumudur.
    bunu bir örnekle açıklayayım,sonra biraz konuyu dagıtacagım. şimdi bilindigi gibi ahmet kaya'dan " vallahi biz apoyu özledik " dedigi için nefret eden kitle 3 milyondan fazladır. bu kitle her pkk'lıdan nefret eder ama ahmet kaya gibilerden ayrı nefret eder.

çünkü böyle adamlar onların beyinlerindeki güzel düşünceleri( kendilerine göre) yıkmıştır. ve bu yüzden bu faşistlerde " benim olmazsan taciz ederim " rahatsızlıgı baş göstermiştir.

bunu her alanda görebilirsiniz, kendileri acayip yeteneksiz ve sanatın hiç bir alanında önde olamadıkları için sözde kendilerinden zayıf ve altta gördükleri bir etnik unsurun bu kadar başarılı olmasına katlanamıyorlar.

bugüne kadar ahmet kaya, ibrahim tatlıses kadar yetenekli bir adam türk müzik tarihinde görüldü mü? veya yılmaz erdogan'ın yaptıgı kadar kaliteli bir filmi hangi türk sinemacı yaptı. örnekleri çogaltabiliriz, bu adamların yetenekli olmasını kıskanıyor türk halkı. ben gurur duyuyorum bir türk olarak çünkü adamları aşagılıyoruz ama adamlar bizden sanat alanında üstünler. başka bir alana kaymadım çünkü o alanda usta isimleri pek tanımıyorum.

not; iş bu entryde çok pis halkları birbirine düşürdüm. türkler şöyle böyle üstün deyince ne mutlu türküm deyince halklar birbirine düşmüyor ben kürtler üstün deyince halklar birbirine düşüyor ilginç tabi.
  2. o değil de haklı mıdır nedir bilemedim.ben kıskanıyor olabilirim lan. evet evet, izmir'in en güzel yerlerini parsellemiş durumdalar.(ki bence bir çok metropolün güzel yerlerine hakim durumdalar-özellikle eğlence mekanları,kafeler gibi)
    beş kuşak izmirli olmama rağmen biz götümüzü avuçluyoruz gel de kıskanma.
  3. şu söylemin tam tersi söylense yani kürtlerde görülen türk kıskançlığı denilse var ya ne faşistliği, ne orospu çocukluğu ne de bölücülüğü kalır söyleyen kişinin.
    ama kürdüm diyerek bunu yapıyorsun, sanatçıları bile ayırıyor bu kürt bu türk diyorsun en sonunda ‘’istenmiyoruz, dışlanıyoruz’’ diye ağlıyorsun.
  4. tam tersini söyleyince faşist böyle söyleyince düzgün oluyordu mantıgını anlamakta güçlük çekiyorum. kürtler ingilizler veya amerikalılar gibi bagımsız bir etnik unsur degildir, yani burda bir kürdün bize " türkler bizi kıskanıyor " demesi başkadır, bir ingilizin demesi başkadır.
    böyle olsa asıl faşist sosyalistler olurdu malum adamlar amerikadan nefret ediyorlar.
  5. sanat nedir bilir misin?
    bingöl de bir senemi geçirmiştim. yengem pek temiz bir bayandır doğrusu o kadar temizdir ki çamaşırları yıkadıktan sonra balkona özenle asar onarı tek tek kırışmasınlar üşenmeden gerer ve sıralar o tertemiz kar gibi çamaşırları. şimdi zannediyorsun ki sanat budur sanatçıda yengemdir. dur fevri davranma. tam bu esnada bitmiş yemeğin ile tencerenin dibini kazıyan üst katımızdaki çok sevgili hala aklıma geldikçe gözlerimin buğulanmasına neden olan teyzemiz o kazınmış tencereyi bir de sulamış eliyle bir sağa bir sola tenceredeki tüm artıkları bir yere biriktirip şehrin orta yerinde aşağıda gözünün gördüğü çamaşırların üzerine (bin kez uyardığımız halde) boca etmiştir. işte sanatçı bu teyzedir. sanatını ben tasvir etmek istemiyorum tadımız kaçmasın.
  6. nefret suçu kapsamına girebilitesi yüksek bir söylem.

bu nasıl bir mantıktır böyle. türklerin içinde de kürtlerin içinde de iyisi vardır kötüsü vardır. ve sen kürtsen eğer ki öyle görünüyor kötü bir kürtsün. benim öyle kürt dostlarım var ki karımı bile emanet ederim de dönüp bir bakış atmaz.

tarihi boyunca ya devlet başa ya kuzgun leşe ifadesini iliklerine kadar kanıksamış bir millet ile tarihi boyunca millet olmayı becerememiş bir kitleyi nasıl olurda aynı kefeye koyarsın. bu nasıl bir söylem. adama demezler mi ulan senin neyini kıskanayım.

siz değil miydiniz dün saddamın gaz bombası attığı. kim kurtardı biz. kimin yanında yer aldınız bizim. neden. biz saddamdan güçlüyüz.

siz değil misiniz abd kuzey ırak'a girdiğinde bizi satan. götünüz bir ayrı oynamaya başladı başınız bir ayrı oynuyor. kimin yanında yer aldınız abd'nin. neden. çünkü abd'de bizden güçlü.

siz olsa olsa bir kısmınız itibariyle konuşuyorum hepinizi aynı kefeye koymam resmen sığıntısınız.

aslında içim acıyarak yazıyorum ama size yapılacak ne biliyor musun. yukarıdan edirne'den ardahan'a, aşağıdanda muğla'dan hakkari'ye kadar alayınızı bir süpürge ile süpüre süpüre kuzey ırak'a atıp bırakacaksın. sınırı çizeceksin, içeri gireni .. neyse yazmayayım. yiyin birbirinizi orada. beş sene dayanın başınızda biri olmadan ben adam değilim.

alooooooo. akıllı ol akıllı.
  7. olayı sanata dayamışız o da bilmedigimiz bir konu pek açıklama yapmadan gitmişiz açalım;
    şimdi benim annem babam sülalem kısacası türktür. babam fazla kürt düşmanı degildir ama annem kıyasıya düşmanlık besler kürtlere. ben de sinirden faşist diyorum anlamıyor zaten ne demek oldugunu. neyse konuyu dagıtmayalım, şimdi babamın bir sözü vardır hep " kürtler zekidir " diye, yani adamlar akıllı abicim bakıyorum çok uyanıklar yani en azından benim tanıdıklarım hak yedirmeme konusunda üstünler. bu yüzden türklerde içten içe bir kıskançlık seziyorum umarım anlatabildim.