merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• türkiye deki kitap okuma oranı
  1. 1

türkiye deki kitap okuma oranı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. türkiye'de az kitap okunur evet ama gözümüzden kaçan, ya da görmek istemediğimiz ya da edebi olarak görmezden gelinen islami romanlar peynir ekmek gibi satılmakta ve okunmaktadır. örnek; minyeli abdullah, huzur sokağı
  2. edebiyat bölümünde okuyup kitap okumamakla övünen insanların olduğu bir ülke için pek de kötü olmayan oranlardır.

not: okumak herhangi bir bölümün veya zümrenin tekelinde değildir; ama kitapları kendisine iş edinmiş bir kişinin az okumakla övünmesi nasıl bir şeydir, ben bilmiyorum.
  3. türkiye'deki öküzlük oranına doğrudan etki eden bir durumlar bütününün bir kolu. bence kesinlikle aziz nesinistler uydurmuş olmalı bunu. değilse olmaz öyle şey. bizim halkımız orta asya'dan gelip fıransızlar sokağa sıçarken tuvaağleti bulmuş bir halktır bi kere. hem ünlü türk düşünürü barış manço'nun da marke ettiği üzere paralarımızın üstüne filozoflarımızın, şairlerimizin resmini basarız biz. yani çok kültürsever, kültürlü, eğitimli bir halkızdır, öylesine süperizdir. böyle uydurma istatsiki istastis, neyse amınakoyim işte onlarla halkımızı küçümsemeye kimsenin hakkı yoktur. çükeriz.
  4. yapılan araştırmalara göre alınan kitapların tümü okunmuyor. yani bir hevesle alnınan kitaplar ne yazık ki raflarda tozlanıp duruyor. millet olarak gösterişe düşkünüz sanırım . en azından aldığımız kadarını okuyabilsek sorun çözülecek!
  5. bir ara yıldız tilbe'nin bir kerede 300-400 kitap satın aldığı haberini okumuştum. bir arkadaşı kitapçı mı açmıştı ne, o da arkadaşına yardım etmek için böyle bir eylemde bulunmuş.

bunu da düşelim lütfen istatistikten.
  1. 1