• görseller

  • türkiye de nükleer silah var
  • türkiye de nükleer silah var
 1. bir filmden replik
  -sahip olmak sorun değil, muhafaza etmek sorun. git sovyet cumhuriyetlerinde 2 mercedes parasına yaptırırsın bi dene.
 2. türkiye de nükleer silahın varlığı en az otun bokun varlığı kadar gerçek ama ondan iki üç kat daha aşikar yani göz önünde değildir. türkiye benim nüküm var ona göre diyenlerden de değildir. kimse türkiye nin şu anda hangi tip silah ve mühimmata sahip olduğunu da bilmemektedir. o yüzden de kimse türkiye ye senin nükün var çabuk onu yok et yoksa ülkene özgürlük getiririm demiyor. hem iran ırak savaşında ırak a bile nükleer silah veren bir abd( abd nin ırakta nük bulunduunu çünkü onu zamanında kendisinin verdiğini söylediğini unutmayalım) zamanında türkiye nin yardımlarına karşılık üç beş tane nükcük verebileceğini de kimse düşünmüyor. sizi sizin inandıklarınızla başbaşa bırakıyorum. çünkü bence hem nük hem de uzaylı bolca bulunur memleketimin kırsalında.
 3. zaten bilindiği gibi türkiyede en azından bir dönem nükleer barındırdı. cnn türk'ten kemal yurteri kaynaklı olarak yayınlanan habere göre türkiye'de 80'li yıllarda abd menşeli 20 kiloton gücünde nato operasyonlarında kullanılmak amacıyla malatya, eskişehir, balıkesir ve incirlikte konuşlandırıldığı belirtilmiş. 20 kiloton gücünde nükleer bombaların orta büyüklükte bir şehri yok edebileceğini söylesede 6 yılda öğrenebildiğim kadarıyla 20 kt daha az yıkım yapar her ne kadar binaların yapısına bağlı olarak değişsede. ama yine de bu kadar kati şekilde vardı denildiğine şahit olduğum ilk olaydır. her ne kadar birşey değiştirmeyecek olsa da.

  olayın tam metni için (bkz: http://www.milliyet.com.tr/...)
 4. çevremizdeki iran,israil,rusya gibi ülkelerin sahip olduğu silahlara sahip olmamız tamamen normal karşılanmalı.doğruluğundan n olmadığım ama keşke gerçek olsa dediğim haber .