• isle of dreams
  1. şimdi ben olaya, yani göte, izmir den bakıyorum bildiğiniz üzre. insan bir şeyleri genellemek için yanıp tutuştuğunda etrafına bakar ve ilk gördüğünü geneller. haliyle. yani evinizden sokağa adım atıp o sırada sizin kapınızın önünden geçen bir kadının götüne bakıyorsanız ve yaşadığınız şehirdeki kadınların götleri güzel değilse "türkiye kadınlarının götleri güzel değil abi." sonucuna varmanız çok doğaldır. aynı şekilde o götlerin kalkık, inik, güzel, taş olduğu gibi sonuçlara da varabilirsiniz.

şimdi sorun güzel olması değil de kalkık olmasıysa eğer, biraz daha karışıyor mecburen. güzel olması kısaca tamamen biyolojik bir durum. annenin götü güzel olacak, habitatın gen havuzu iyi durumda olacak falan. ama eğer kalkıksa bence sorun biyolojik değil psikolojiktir. ama sorun kesinlikle kadının değil erkeğin sorunudur. 27 yıllık öğrendiklerim sonucunda diyebilirim ki kadınlar karşılarındaki erkeğin ne tür bir erkek olduğunu birkaç dakikada anlarlar ve bu idrak anından sonra o erkeğe nasıl davranmaları gerektiğine karar vermiş olurlar ve ilişkinizi belirleyen de bu birkaç dakikadır. nasıl bir seyri olacak, ya da bir seyri olacak mı? akacak mecra bulacak mı? demiştim değil mi erkeğin sorunu diye. inceleyelim biraz daha.

bir götün sizden kalkık olması için size göre yukarda olaması gerekir. yani sizin bu durumda aşağıda olmanız gerekir. bence bir ilişkinin sağlıklı olması için dikkat edilmesi gereken seviye de tam burasıdır. sen bir kadının karşısında adam gibi durursan, başın götün oynamazsa kadının götü de senin seviyende kalır. demiştim değil mi erkeğin sorunu diye? iyi ki demişim bence.

olay tamamen bakış açısına bağlı yani. nerden baktığına. mesela ben izmir den bakıyorum. göt tam karşımda ve güzel. iki de bira içmişsem o sırada, hayat güzeldir en nihayetinde.
  2. açıkcası kızlarımız için milat evliliktir. evlilikten önce süper, evlilikten sonra yorumsuz.