merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• türk bayrağını indirmeye çalışan rumun vurulması
    • türk bayrağını indirmeye çalışan rumun vurulması
  1. 5

türk bayrağını indirmeye çalışan rumun vurulması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  5. #gündem
  1. tek sonuçlu bir deneydir. her denemede, %100 güven düzeyinde aynı sonucu verecektir.

ayrıca bayrağa el uzatana su sıkmak, hümanistlik değil gerizekalılıktır. aptal sarışın kız kardeşlerden ceyda'nın vereceği tarz bir yanıttır. belki de odur bilemeyiz.
  2. gerekenin yapıldığı bir olaydır. başkası ne yapardı demek başkasının donunu giymekle aynı şeydir ki alışmadık kıçta don durmaz sözünü akla getirir. direğe çıkan şahsın başına gelecekleri hesaplamış olması lazımdır. yoksa ya sayı saymayı bilmiyordur ya hiç dayak yememiştir.
  3. bazı gurur , şeref,namus, gibi terimleri bilmiyen insanları rahatsız eden olaydır. çünkü o insanlar vatan sevgisini bilmezler, bayrak sevgisini bilmezler o bayrağın orada özgürce sallanması için verilen canları bilmezler.
    sözlükte bu tip insan çok fazla diğer bütün sözlüklerde olduğundan dahada fazla zanlederlerki bu vatan toprağını seven herkes faşist, kutsal değerlerine el uzatanın cezasının ölüm olduğunu düşünen herkes katil, e tabi bu adam vatanını seviyorsa askerine sahip çıkıyorsa kesin tarihi bilmiyordur oturduğu yerden nesrin dede ceddin baba diyerek çükünü avuçluyordur dimi?
    sen istediğini zanledebilirsin çünkü aklın bazı şeyleri almıyor ve almıyacakda bu senin aptal olmanla yada gerizekalı olmanla alakalı bişey değil. bu senin sahip olmadığın bişeyle alakalı.sen anandan babandan vatan sevgisini öğrenmemişsin ki. daha doğru düzgün bir dayanağın olmamasına rağmen özgürlüktü sefaletti diye sana ne ezberletiliyorsa onu papağan gibi söylemeyi öğrenmişsin.
    bayrağa bez parçası diyebiliyorsun sadece. onun içinde yüklü olan manaları bilmiyorsun çünkü. anan öğretmedi sana. anan dedi ki oğlum bizi eziyorlar, bizi köyümüzden kovuyorlar. biz bu topraklar hepimizin dedikçe sen hayır benim diyorsun. yarın bir gün özerklik alsan ama o topraklarda yaşamazsın koşa koşa istanbula kaçarsın. ozaman ne diyeceksin aslında istanbul bizim toprağımızdırmı diyeceksin.onuda dersin bu yüzsüzlükle.
    sen vatan sevgisiyle büyümedin ki bilmiyorsun ve ömür boyu bilemiyeceksin. içinde hep bunun boşluğu olacak bizim istiklal marşı okunurken içimizin titremesini asla yaşıyamamanın acısı hep içinde olacak.bunun için önce git anana babana kız.hayallerini kurduğun kürdistanın kurulsa bile onu benimseyemiyeceksin çünkü.yarın birgün onuda satacaksın onun bayrağınada bez parçası indirilsin nolcak diyeceksin.
    benim için bütün ülke bayrakları o ülkenin namusudur. benim kardeşim başka bir ülkenin bayrağını indirirken vurulursa yapacağım tek şey hakkımı helal etmemektir. çünkü ailesinden o saygıyı alamamıştır.bir insanın önce kendi vatanına,bayrağına saygısı olacak.bu birazda şuna benzer hani hep denir anasına babasına saygısı olmayan adamın kimseye saygısı yoktur.evet doğrudur çünkü vatanda o bayrakda senin hem anan hem babandır ona saygın yoksa kendine bile saygın yoktur. haa anam babam yok diyorsan o ayrı.
  4. herkesin kutsalı kendine.

ben senin mahremine dokunmaya kalkarsam ve beni uyardığın halde yine de dokunmaya kalkarsam zaten yaşanması kuvvetle muhtemel bir takım olumsuzlukları göze almışım demektir.yani bedel ödemeyi..

aynı aymazlığı ben yaparsam uyarıldığım halde ben de bazı şeyleri göze almışım demektir.yani bedel ödemeyi..

kimse yaptığının bedelini ödedikten sonra ama ağır geldi bu bedel demeyecek.

insan vicdanı,hümanizm,yaşasın halkların kardeşliği başka bir şey bedel ödemek bambaşka bir şey.

birisinin mahremine dokunmaya kalkarsan ölürsün!

sana göre süt bana göre çikolata yani...
  5. aklı başında bir kişi olsa; muhtemelen bayrakla uğraşmak yerine başka idealize edilmiş işlerle uğraşırdı.
    bayrak semboldür tamam. onur diyenler var, namus diyenler var, şeref diyenler var. karısıyla, kızıyla eş değer tutanlar var.
    e ama kardeşim; orada bulunan insan öldürüldü.
    anlık bir öfkeye kapılmış olabilir. rum milliyetçiliği körüklenmiş, besbelli ki faşist bir düşünceyle bu hareketi yapıyor. yani ani bir refleks.
    şimdi yok ölümü haketmiştir şuydu da buydu da...
    yani bir adamı öldürerek mi korunuyor şeref, namus, haysiyet merak içindeyim? bir insanı öldürene kadar giden süreçte, gelişen olay durum ve müsaade edilen her şeyi kimse niye tartışmaz ki?
    bu kadar kolay mı bunu korumak? yani şeref ve namus kavramı dediğin çek tetiği korunsun mudur?
    yoksa; bir sembol, aslında sembolik bir davranışla korunmaya indirgenmişte haberimiz mi yok?
    ohoo...
    incirlik üssü diye bir şey var ülkenin göbeğinde...
    bilmem anlatabildim mi?
    yani ülkenin her karışı satılabilir. ama bayrağa dokunulmayacak.
    e dokunmuyorlar, bundan mutlu mu olur bu öldürüldü, iyi oldu diyen zihniyet?
    muhtemelen mutludur...
    yani fiili durum, sembolik durumun gerisinden geliyor. vay be.
  6. türk toprağında gerçekleştiği için normal bir olay.

adam almış ağzına sigarayı, "ben zaten sizi sikime bile takmıom olm, şimdi indircem sizin bez parçasını sizde bakçanız mal mal" der gibi, tırmanmış direğe, bir ülkenin en kutsal değeri olan bayrağını indirmeye çalışıyor, sonra ülkenin askeri adamı çekip vurunca, yok efendim topuğundan vursalarmış, su sıksalarmış, bir insan hayatının değeri bir bez parçasından! daha mı değerliymiş te miş miş. yok ya. acaba çok değerli insan solomos efendi, eğer bir ülkenin sınırlarını hiçe sayıp, bayrağına hakerette bulunmanın direkt olarak o ülkenin savunucularına kendisini vurma hakkını verdiğini bilmiyormuydu. ama ne düşündü solomos efendi, "ben giderim indiririm o bez parçasını, nasıl olsa ingiltere ve bm benim arkamda". sonrada kendi toprağında, kendi değerlerini aşağılayan, ayaklar altına almak isteyen bir kendini bilmez için, pek sevgili hümanistliği paçalarından akan kardeşlerime göre, yok işte bez parçasıymış ne gerek varmış adamı vurmaya. ne bez parçası, hangi bez parçası. bireyciliği savunan kardeşlerim, peki osmanlı yıkıldıktan sonra pek tabi birey olarak takılınabilecekken niçin tek bayrak altında toplanabilmek için dedelerimiz, nenelerimiz canını vermiş. şimdi kendini bilmezin biri çıksın bayrağımıza paçavra muamelesi yapsın, kendi torunlarıda onu şakşaklasın, vatanını, bayrağını savunanlara da rererö faşist bunlar desin diye mi. hayır, görmüşler başsız vatansız bayraksız kalana nasıl sahip çıkanın çok olduğunu, nasıl leşe uçuşan sinekler gibi halklarının üstüne geldiğini demişler bu böyle olmaz, kanlarını akıtarak al bayrağı çekmişler göndere.

işte bir halk için bu kadar kutsal olan bir değere hakeret etmeye çalışan zavallı! insan kanunlar çerçevesinde vurulduğu için celallenen pek sevgili bireyci, hümanist kardeşlerime, seçtikleri bir ülkede birey olarak takılabilmeleri için dönüş olmamak üzere sadece gidiş biletini karşılamayı taahhüt ediyorum.

yalnız kendilerine naçizane bir tavsiye ederim, sakın ola ki daha sonraları olmaz böyle birey birey diyerek gaza gelip bayrak direğine çıkmaya kalkmasınlar, ne olcağını allah bilir. bilet alırken bu sorumluluğu kabul etmem şimdiden söyleyeyim.

sevgili hümanist kardeşlerim allaha emanet olun. mucks.
  7. konu hakkında konuşulan arkadaş ortamında adını bilmediğim birilerinin kısacası kendini bilmez züppenin bir de utanmadan sıkılmadan kürdistan diyen işe yaramaz adamların yapılmasının çok kaba bir davranış olduğunu, yaparlarsa sen bir daha tak arkadaşım, 100 metre geride dur sonra yine takarsın. o çıkarsın sen tak. hayatını yaşa free your mind hacı. bu hayat böyle güzel. baksana hayat boş eğlen coş mottolarıyla bunun yapılmaması gereken bir davranış olmasını savunmaktadırlar.

benim bildiğim bir tek türkiye cumhuriyeti vatandaşı kötü niyetli değilse ve ağzından kanlar saçan terör örgütü (bak terörerö ya da rerörerö demiyorum terör örgütü diyorum kelimelerin arkasındaki daha söyleme cesaretini bile gösteremediğin kaypaklığa saklanmıyorum senin gibi) sempatizanı olmadıkça bir konu hakkında konuşurken kürdistan lafını kullanmaz. çünkü ister inan ister inanma böyle bir yer yok dünya haritasında. (valla bak, cidden) sen hala oraya gitmemiş adamlar bunu götünden sallar diyorsun.

bu kafayla bu kaypaklıkla devam ettikçe ülkende olmaz vatanında demek istiyorum ama zaten o da farkındadır sırf sağı solu sinirlendireyim. prim yapayım. çiçek çocuklardan olalım tavırlarıyla dolaşırlar.

gemide filminde de dediği gibi eğer bir bayrağı indirmeye tenezzül ettiğin zaman adamın g. kan alırlar kan. zaten yeterince almışlar gibi görünüyor.

bir de şu var belki konuyla alakalıdır (başlangıç ve bitiş kısımları ilgili metnin daha bir ilgili duruyor). . :

(bkz: @143491)
  8. dünya üzerinde başkasının darbesini hiç yememiş üç beş lafazanın vurulmasını ayakta alkışladığı rum'dur.
    e o orada güçsüz, silahsız vs...
    sıkıyorsa askerin ırak'ta başına çuval geçireni ?
    sıkıyorsa subayını kendi topraklarında, incirlik üssünde kelepçeleyeni?
    rererörörörörör yapıyorum, hümanistlik yapıyorum.
    ama onlar amerikan.
    bak bu rum.
    silahsız.
    sayıca az? provokasyona gelmiş bir de? hı? duyamadım?
    e ama yapılmasın artık üzerine de yorum.
    oradan esiyordu rüzgar, öyle gelişti mevzu. tamam şimdi ne bu şiddet bu celal? ona susuyorsun ama buna aslan kesiliyorsun? nedir yani?
    ha bu rum'un yaptığını aklı başında olan hiç kimse yapmaz. yaptığı kesinlikle yanlıştır. onursuzluktur. hoş karşılanabilecek her hangi bir durum yoktur. düşmanlık tohumu ekmeye yöneliktir. bu da ayrı bir yorumdur.
  1. 5