• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• türbanlı orospu
    • türbanlı orospu
    • türbanlı orospu
  1. orospu dedektörleri sayesinde şıppadanak ifşa edilen, afişe edilen, insan içine çıkamayacak hale getirilen orospu çeşidi.
    - teşekkürler
    + ybsg
    - tanga giyen herkesin orospu olması sorunsalı! tepkiliyim
    + ben de küresel ısınmaya karşıyım ne var yane
    - vermiyorlar bana!
    + o da olur bir gün
  2. alın size yurdumun bir köşesinde yaşanıldığından şüphelenilen gayet ders alınası bir dialog:
    -ya abi duydun mu türbanlı orospu da varmış memlekette.
    +bana nerede bulabileceğini mi çıkartmalıyım sözlerinden kişican?
    -abi biliyosan söyle. bir de onun tadına bakalım
    +bak evladım sana tarifi veriyorum çok basit : önce bu memuriyeti yapan insan evladı dişi alınır sonrada malum yerine türban takılır.
    -eeee sonnnaaaaa
    +sonra ne mi olur? elde ederiz.
    -nasıl yanee?
    +evladım nerede bulurum diye sormadın mı? nasıl yapacağını söyledim işte aradağın orospu hemen elinde o kadar da nadir değil bunları bulmak. misal bak yurdumun genelevlerine; çalışanları mutlak eşarp takıp işyerlerine gidiyorlar. hem neden soruyosun sen bunu bana? ordan bakılınca gidiye mi benziyorum?
    -kem küm nasıl yanee?
    +ulaaaaaan
    -(dayak yemiştir öle kala kalmıştır kaldırımın köşesinde halbuki onun suçu sadece türbanlı orospu hakkında ki sorularına bir cevap bulmaktı. ne acı değil mi? içinizden oh olsundediğinizi duyar gibiyim ama hadi neyse)
  3. günümüzde dinin sadece türbana indirgenmesi sonucu ortaya çıkabilecek kişiler. bazıları var ki türban takınca dinin bütün koşullarını yerine getirdiklerini sanırlar, bir yandan da şerefsizliklerine, yalancılıklarına, namussuzluklarına devam ederler. türbanı sırf siyasi obje olarak takanların da çoğu bu gruba girer. işte türbanlı orospu dediğimiz olgu da buradan çıkar sanırsam. "türban takıyorum ya, kesin cennete gidecem, başka ne yapıyorsam önemli değil. önemli olan türban." düşüncesiyle hareket etme ürünü.

edit: bu tip kişiler gerçekten varmış, ben bugün bunu gördüm...
  4. geçenlerde çimlerin üzerinde sevgilisiyle tek vücut olmuş öpüşürken görünce içimden geçirdiğim söz.
  5. türban takmayı dini simge larak görmeyen insanların türbanlı bir orospu görünce şaşırdıkları merak edilesi bir durumdur. madem türban normal,gündelik bir kıyafet niye "pembe ceket giyen" orospu görünce şaşırmazlar? orasıda ayrı bir soru işaretidir.