merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

türbanlı kızın tanga açılımı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #din
  1. başını örtüp kıçını açan türbanlı kızın güldürürken düşündüren açılımı.
    acaba kendisine ailesi tarafından baskıyla taktırlan türbana kendince bir tepki mi gösteriyor ya da hem "namuslu", dini bütün olarak tanımlanmak isterken diğer yandan içindeki kaltağı bastıramıyor mu gibi soruları akla getiren açılım.

edit: evet hayırlısıyla en sevilmeyenlerin baş köşesine yerleşmiş bulunuyor ilgili giri... türbanıyla namus abidesi, tangasıyla dişi ablamızın haklarını canla başla savunuyor küçük mücahitler. zaten çoğunluk da %48'le onlarda olduğuna göre haklılıkları sorgulanamaz. din de onların türban da, tanga da bize ne oluyor! ancak yine de durmuyor deli yüreğim ve buradan kendilerine van minüts diyerek bir soru soruyorum. eğer hala kendileriyle hemfikirlerse bu giriyi eksilemesi için kanka listelerindeki diğer din kardeşlerine de cihat çağrısı yapmazlarsa hatırım kalır.

soru: eğer bu hanım kızımız türbanını kendi dini inanışları için samimiyetle takan, dinini bilen ve tanıyan bir mümin arkadaşımızsa bu türbanın ya da genel olarak örtünmenin temel amacının erkeklerin bakışlarından ve cinsel isteklerinden sakınmak, bir anlamda dikkat çekmemek olduğunu bilmiyor mudur? aynı zamanda tanganın düşük belli etekle giyilip üst kısmından ipleri gözüktüğünde kadın vücudunun güzelliklerini ön plana çıkarma işlevi gören bir aksesuar olduğundan bihaber midir? başını örtüp dikkat çekmemek isterken tangasıyla dişiliğe vurgu yapmak tezatın dik alası değil midir? bundan sonrası arkadaşların muhakeme yeteneğine kalmış olup eksi oy yolunda parmaklarına kuvvet diyerek girimi sonlandırıyorum.

böylece benim için bu başlık bitmiştir, daha da gelmem...
  2. kızın haberi olmadan onun fotarafını çekenlerin terbiyesizlik açılımı olarak da açıklanabilir. kız belli ki farkında değil bu durumdan, insanların orasına burasına bakan insanların gazabına uğamıştır.
  3. türbanlı bir insanın diğer insanlar gibi istediği iç çamaşırını giymeye hakkı tabii ki vardır fakat örtünmeyi seçmiş biri olarak daha dikkatli olması, başını kaparken kıçını örtmeyi unutmaması gerekir.
  4. daha önce de onlarca kez söylendiği gibi müslümanım diyip de içki içen insanın alkol açılımından zerre farkı olmayan eylem.merak ediyorum gözünüze girebilmek siz zavallılardan aferin almak için başını ve göğüslerini de mi açmalıydı yine merak ediyorum hristyanların her pazar kiliseye gidip gitmediklerini de böyle araştırıyor musunuz?yoksa oruç tutmuyor diye gençleri döven ile bu başlığı açan dini bütün cennetlik adam aynı mı ?
    sahi nerde o?
  5. türbanlı kız tanga giyer.
    türbanlı kız düşük bel jean giyer.
    eğer bu kızımız salak değilse adı üstünde olan düşük bel pantolonun belinde düşeceğini bilir ve belinin açılacağını da fark eder. bu yüzden ya dikkat etmelidir ya da giymemelidir.
    ama bir yandan başını kapatıp bir yandan da belini açan bir türbanlı olamaz. yoksa saçın görünmesi belin görünmesinden daha çok mu tahrik eder?
  6. inancını dış görünüşüne yansıtan bir insanın, iddia ettiği hassaslığına son derece ters bir hareketi sözkonusu olduğuna göre ayıplanması gereken düşüncesizlik.
  7. o türbanı takıyorsan o götü kapamasını da bileceksin arkadaş. yok ötesi. sonra gelip fotoğrafını çekince de "aa benim popom benim tangam benim başım siz bana karışamazsınız." diyemezsin. yok öyle bi dünya, öyle bi özgürlük. al işte ağzı olan konuşuyo konuştuk bile -ama öyle ama böyle-. benim başım kapalı değil diye götüm başım açık ortalarda dolaşmıyosam, sen o türbanı taktığın anda benden iki kat daha fazla özen göstericeksin üstüne başına, onu bırak haline tavrına. ha yanlış anlaşılmasın, hiç de umrumda değil o kızın günahı, müslümanlığı bilmemnesi. banane? biz, "bu toplumda yanlış anlaşılan" ı tartışıyoruz, bu hanımkızımız üzerinden. tartışılmalı da bence. sussak daha mı iyi?
  1. 1