merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

suzan sözen

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. adnan menderes ile istanbul emniyet müdürü eşi fethi avni sözen'in anadolu'ya tayinini engellemek üzere kendisinden yardım isterken tanışmıştır. aslında tam on tane romanı olmasına rağmen edebiyat dünyası, onun menderesle yaşadığı ilişkiye tepki göstermiş ve hemen hemen hiç bir edebiyat antolojisinde ismi geçmemiştir. berrin menderes'in bu ilişkiyi bildiği ayhan aydan'dan bahsederken ayhan hanım, suzan sözen'den bahsederken öteki kadın ifadesini kullandığı söylenilir.

menderes ile yaşadıklarını boş çerçeve ve sahibini arayan kadın romanlarında anlatmıştır.
  2. yakın akrabam ama yeteri kadar tanıma fırsatını bulamadım kendisini. ailede de kimse bahsetmedi yazar olduğundan zamanında, yazık oldu.
  3. " menderesle yattım kocamın hayatını kurtardım " diyen kişidir .. yalnız enteresan olan şu ki, ben adnan menderesi acayip şekilde berlusconi' ye benzetiyorum ( tipi, yaşam biçimi, faşistliği ).. yada tam tersi..
  4. "ben onu çok sevdim" repliği ile eski bir mağdur hikayesini ısıtıp önümüze koyan pana film'in anlatmaya cesaret edemeyeceği repliğin sahibi kadın.

"menderesle yattım kocamın hayatını kurtardım."