• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. kezban ve kamiller ile dolu bir ülkede yaşadığımız için normal karşılanması gereken abladır.çünkü reklamlarda yer alan kişiler ürünün hedef kitlesine uygun bir şekilde yer almak ile birlikte tüketicinin kendine yakın gördüğü ve empati kurabileceği kişilerden seçilir ki markanın tüketici aklinda doğru konumlandırılmasını sağlasın.

(bkz: marketing)
    (bkz: konumlandırma)

edit:bana göre insanlar sadece iyi ve kötü olarak ikiye ayrılır burada kezban ve kamil kısmı ötekileştirilmiş sosyal sınıf olarak görülmemelidir ve eğer bunlardan alınan yada gücenen varsa bu herif özür diler ve gözlerinizden öper.
  2. bir tuğçe gendigelen vakası daha. vücudu güzel ama yüzü malesef olan kadın. ben şahsen neden kezban dendiğini anlayamadım. yersizce kullanmak en büyük kezbanlık herhalde. ayrıca isimler üzerinden sıfatlandırmalardan da nefret ederim.

ayrıca o çamlıca dediği bildiğim ümraniye yani.
  3. artık sabah, akşam çıkmaya başlamış, içimizi iyice baymıştır. reklam ajansı modern görüntü vermeye çalışmış ama tam kezban görünümü vermiştir.

sanırım en uzun mankeni getirin dediler, bu oyuncu geldi.