merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

sorsan ikimizde maviydik

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. " sorsan ikimizde maviydik . ama birimiz deniz , birimiz gökyüzü...anlatabildim mi ? " şeklinde devam eden , anonim olduğunu düşündüğüm (çünkü aradım aradım bulamadım kime ait olduğunu ) kelimeler bütünü .

bazen sadece bi' cümlenin insanı gerçekten etkileyebileceğini ıspatlarcasına ortaya çıkan ender bulunan cümlelerden..hani üstüne ne söylenirse boş olanlardan yani.eğer ayrılıksa bunun nedeni , düşünsene gözlerini ne kapatıp , olağanüstü değil midir gökyüzüyle deniz birlikteliği ? sonrasında o kadar sert bi' ayrılık ki birleşme olasılığı yok artık.çok özlüyorlar ama birbirlerini .. düşünsene , hergün bi' parçan senden ayrılıyor ve o sonsuz boşlukta süzülüyor özlediğine doğru , ona karışıyor . gözlerden ırak hemde..orada bekliyor sonra o parçan , yine mavilikte , ama başka bedende.orada da huzura ermiyor , olmuyor , bulamıyor rahatını . o'nun ağlamasıyla beraber geri dönüyor parçan sana . hemde o sonsuz mesafeyi parçalayarak , ıslatarak her yeri..yine senin maviliğine karışıyor ama onun mavilinin getirdiği huzurla .. her an birbirine karışan , sonsuz uzaklıkta ki iki insan gibi..

p s : şey kelimesi ayrı yazılır .
  2. "sorsam sana ikimizde maviyiz, ama birimiz gökyüzü diğerimiz deniz."
    facebook'ta yazarın çırağı adlı bir sayfanın sahibine aittir bu cümle.