1. görebildiğim kadarıyla 6 sayı çıkmış edebiyat dergisi. sonra ne oldu bilinmiyor. adını sonsuzluk ve bir gün adlı filmden alan dergi çok hoş bir görünüme sahipti. sahibi bilal kolbüken, genel yayın yönetmeni mehmet can doğan idi yanılmıyorsam. dergi dediğin böyle olmalı, demişken tam da bitti. buraya da kayıt düşmüş olayım. logosuna baktım geldim, şiir dergisi olarak geçiyor.
  2. bir film olmanın ötesinde öncelikle bir shakespeare vecizesidir.

türkçeye birçok farklı isimde çevrilen as you like it komedyasında geçer. vasat sayılabilecek bir komedi olsa da çok ama çok meşhur ve zamanı aşan tiradlar barındırır.

mesela, "bütün dünya sahnedir, bizler de oyuncularız. sıramız geldikçe sahneye çıkarız. rolümüzü oynar, sahneden çekiliriz" diye giden tirad da as you like itte yer alır.

sonsuzluk ve bir gün ise ana karakterin "beni ne kadar seveceksin" sorusuna kadının verdiği yanıttır.

ayrıca şu an istanbulda karacaahmet mezarlığında olmayan ve olmaması mutluluk verici olan, dünyamı ayakta tutan bir mezar taşıdır.
  3. ölümcül bir hastalığa yakalanmış olan bir şairin hastaneye yatmadan önceki son gününü anlatan, theo angelopoulos'un birçok filminde olduğu gibi mitolojik bağlamlardan yararlandığı, eleni karaindrou müziğiyle alıp götüren, altın palmiye ödüllü baş yapıt.

ilave: bir gün, sana sormuştum:

yarın ne kadar sürecek?
    “sonsuzluk ve bir gün kadar.”