merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

solin ölmesin

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bence annesinin tutuksuz yargılanmasından ziyade çocuğun tedavisi için açılmalıydı söz konusu kampanya. hoş, asıl amaç çocuğun tedavisiymiş gibi göstermek de olabilir.

hiçbir günahı olmayan hasta bir çocuğun bu şekilde kullanılmasına üzüldüm. eminim çok insan o imza kampanyası yazısını sonuna kadar okumayıp çocuğun tedavisine yardımcı olduklarını zannederek imza verecek. o da bizim milletin saflığı, ona yapacak bir şey yok.
  2. hastadan ve hasta psikolojisinden zerre anlamayan insanların bu siyasi bir hamledir diye lanet düşünceleri ile karalamaya çalıştığı kampanya.

şunun bilinmesinde fayda var lösemi kan kanseridir. özellikle çocuklarda görülen bir hastallıktır ve tüm araştırmalara rağmen sebebi henüz bulunamamıştır. tedavisi de çoğu kanser hastalığında olduğu gibi bu hastalıkta da moral, motivasyondur. bunun hastaya empoze edilmesidir. yani siz istediğiniz kadar sağlık hizmeti verin bu hastalara eğer moral, motivasyon açısından iyi durumda olmayan bir hasta varsa karşınızda bu işe yaramayacaktır. bu hastada da bunun olması son derece normaldir. küçücük bir kız çocuğudur ve yalnız başınadır. en çok ihtiyaç duyacağı varlık olan annesi yani gerçek tedavisi yanında değildir.
    lösemi hakkında ufak bir bilgisi olan dahi bunu bilir.

nefretle yoğrulmuş beyinlerinizi çalıştırmadan önce biraz bekleyin o yüzden. umut ışığı az da olsa, belki doğru düzgün çalışır o beyin.

edit: imla.
  3. vahap coşkun, biri epilepsi, diğeri lösemi hastası olan iki küçük çocuğuna rağmen hala tutuklu yargılanan kck'li hanım'ı yazmış;

“hepimiz hanım’ın yerine cezaevinde kalmaya ve daha maalesef elimizden gelemeyen her şeyi yapmaya hazırdık.”

http://duzceyerelhaber.com/...
  4. keriz kekleyen bir kampanya. bir imza ile birilerinin yaşamını kurtaracağını zanneden dalyaraklar var ise aramızda lütfen onlar da solin ile beraber ölsün. dünyaya bu kadar insan fazla.
  5. bir çocuğun ölmesini isteyebilecek dalyarakları görmemizi sağlayan kampanya...

vicdanınızı sikiyim la...
  6. gayet doğru duygularla ortaya çıkmış kampanya. tabii ki de, lösemi bir çocuğunun annesi, yavrusunun yanında olacak. tabii ki de, devletin bu konuda bir halt etmesi gerekiyor. kck veya başka bir halt, bu durum karşısında insanların sisteme itiraz etmesi normaldir ve sonuna kadar da haklı bir sitemdir.

fakat merak ediyorum. olayı araştırdığımda gözüme en çok sokulan şeyler sırasıyla;

-kürt
    -kck
    -tc

bu kampanyayı twitter üzerinden gözler önüne serenler, pkk destekçisi sayfalar. merakım şudur; neden insanlık adına değil de, hala siyasi provokasyon organlarıyla bütünleşik bir şekilde bu kampanya ortaya atılıyor ve kampanyayı, insanların gözlerine, demagoji ile, sokan tiplerin hepsi neden etnik köken üzerinden provokasyon yapan insanlar?

şimdi solin'in ölmesini isteyen olduğunu zannetmiyorum. kck gibi komik bir dava neticesinde içeri alınmış bir kadının da (bak etnik köken yok; kadın diyorum) hasta çocuğunun yanında olmasından daha doğal bir hakkı olamaz.

peki saygun için aynı haltı yediler mi? konu kendi şovenist davalarına destek verenlere geldiğinde, hümanizm en üst düzeydedir; fakat ortak düşman olarak lanse ettikleri bir iktidarın yarattığı yargı olayları dahilinde olup da şovenizmi desteklemeyen diğerleri için aynı hümanist duruş geçerli olmaz.

ama ben, bu durumu sorguladığım için faşist, anti-hümanist, şovenist vs. kabul edilip fişlenebiliyorum. problem nerede acaba?

ben imzamı verdim. diliyorum ki; o kadın, kızının yanındaki yerini alabilir. eğer o kız, annesini bir daha göremeden hayata gözlerini yumarsa; bunun tek suçlusu iktidar, parlamento ve devletin diğer organları olacaktır. son sözüm de budur.

önemli not: bu yazdıklarım üzerinden ağır demagoji yapacak; "solin'in ölmesini istiyorsun" "silahların susmasını istemiyorsun" "kürt karşıtısın" "türk olsaydı destek çıkardın" diyebilecek kadar mal, embesil, özürlü olan ilk 20 gerizekalıyı tatile yolluyorum. - etnik köken bir yalandır. şovenistler birer oksijen ısrafıdır. hem şovenist, hem de halkçı olamazsınız!

edit: imla. + haklıymışım. halkçı, barış yanlısı geçinen şovenistler, bu olayı siyaseye alet edecekler. pkk sempatizanlarının, şovenist söylemlerini, salyalarını akıtarak, bu kampanyanın yanında ortaya koymaları, pek çok şeyi açıklamaya yetiyor. basit; eğer bu analizi yapmışsan ve sana verilen cevap senin bakışının "faşist" olduğunun iddia edilmesiyse; bu onursuzlardan farklı bir şey bekleyemeyiz. - yukarıda verdiğim not, halen, geçerli.
  7. kck çetesinin doluştuğunu görünce içinde kesin kürt-pkk vardır dediğim bayat insanlık kampanyalarından biri. okumadım daha, okuyan varsa haber etsin. *
  1. 1