1. duygu durumu düzenleyici olarak kullanılan bir ilaç.

  alıntı
  baskın negatif semptomlarla karakterize hastalar dahil, pozitif semptomların (delüzyon, halüsinasyon, düşünce bozuklukları gibi) ve/veya negatif semptomların baskın olduğu akut veya kronik şizofrenik rahatsızlıkların tedavisinde.
  alıntı*

  not:bu tarz hastalıklar ve tedavileri konusunda tam bir çöplük haline gelen ve hastalarında rahatca erişebildiği internet ortamında gayet dikkatli olmak gerekiyor ki bu bir sosyal sorumluluktur. zira bu hastalar çoğu zaman ilaçlar ve tedavi konusunda aşırı duyarlı ve alıngan olurlar. solian tek bir hastalığın tedavisinde kullanılmıyor, ancak bunu bu şekilde belirtmek o hastalıktan müzdarip olmamasına rağmen bu ilacı kullanan insanların üzerinde hele ki alıngan bir duygu durumu dönemindeler ise tehlikeli etkiler yapabilir.
 2. çok ağır yan etkileri olmasına rağmen, eğer ihtiyacınız varsa gerekli tedaviyi çok güzel sağlayan, hatta hayat kurtaran bir antipisikotik.
 3. sizofreni, manik depresif gibi ağır psikozlarda kullanılan duygudurum düzenleyici ilaç. muadili risperdal. yan etkileri nispeten daha az.
 4. psikoz tedavisinde kullanılır. epilepsi sebebiyle gördüğüm ve duyduğum şeyleri yanlışlıkla bipolara bağladıklarında içmiştim. oysa depakini arttırınca geçti. meğerse bazı epilepsi türlerinde de bu olabilirmiş.
 5. ilk atağımda risperdal vermişlerdi. bir ay kadar uyur gezer gibi dolaştım etrafta. sonra tıp fakültesinde bir profa gittim. solian verdi. 7 yıldır kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.