1. efendim bu durum genellikle sol elin kullanılmasının şeytanın sol elini kullanmasına benzetilmesinden dolayı solak kişilerin büyükleri tarafından işkencelere maruz bırakılarak sağ elini kullanmasına mecbur bırakılmasıyla olmaktadır.işkencelere örnek olarak cetvel işkencesi verilebilir.büyük kişi cetvelle gezer ve solak kişi sol eliyle iş yaptığını gördüğü vakit çotankkgghh diye cetvel darbeleri gelir.iyi bir uygulamamıdır bilmemekteyim mahşerde anlayacağızdır.
  2. solak olduğu halde sağ elini kullanmaya zorlanan çocuklarda kekemelik problemi ortaya çıkabilmektedir. ailelerin bu duruma çok duyarlı olmaları gerekmektedir.
  3. annemin, daha ben bıdı bıdıyken ilkokul hocamın bana yaptığı bu eziyeti bitirmesi sonucu rahata kavusmam. 'aman ögretmen bey, bizim çocuk solak, yazamaz ki sağ eliyle'. hiçbir zaman sağ elimi kullanamadım ama ne gerek var.
  4. kısıtlı ortam şartlarından doğması muhtemel olay. sadece sağ elle yazanlar için yapılmış sandalye-sıra karışımı yazı yerleri alınmışşa sınıfa el mahkum, yapacak birşey yok...
  5. takvim yaprağında şöyle yazıyordu:
    hz. muhammed (s.a.v.) birgün sol eliyle yemek yiyen bir adam görmüş ve ona sağ eliyle yemesini söylemiş.adam "ben solağım ya resulallah" deyince peygamberimiz "kaldıramayasın!" demiş ve o adamın anında sol eli felç olmuş. yani solak olsak da sağ elimizi kullanmalıyız. tabi bir solak olarak ben buna bi siktir git ya derim.
  6. insanların genetik olarak normalde solak olanlardan çok daha büyük bir oranının solak olmasına rağmen eğitim sırasındaki kasışlar sonucu çoğu doğuştan solağın içinde yaşadığı durum.