• görseller

• solak olmak
    • solak olmak
  1. uzaylı muammelesi görmek, kolçaklı sandalye kullanamamak, t cetvelinde cm leri tersten okumaya alışmak, kurşun kalem kullanırken bütün yazdıklarının üzerinden elinle geçip hem elini hem de kağıdını kirletmek ve en sonuncusu sağlakların dünyasına uyum sağlamak (makas kullanımından mouse konumlandırılışına, hatta ve hatta sofra görgüsünden(her seferinde çatal ile bıçağın yerini çaktırmadan değiştirmeye çalışan solağa dikilen anlamsız bakışlar) en sonunda sağlak da olmaya kadar bilimum asimile olma çabaları)
  2. bence çok eğlenceli bir özellik, özellikle değişik yazı yazma biçimimizle hemen ayırdediliriz *, hele hele sağ elini yemek yiyebilecek kadar kullanıyorsan değme keyfine. hee bir de ben öss de kolçaklı sandalye kullanamam diyerek adamların bana özel sıra getirmesini sağlamıştım bütün sınıfı da kıl etmiştim..
  3. sportif müsabakalarda ilk anda rakibi şaşırtan özellik . ayrıca makas , mouse vb. kullanımında insanın kendini çolak gibi hissetmeye yol açan özellik.
  4. beynin sağ tarafının gelişmesine nedeni ve sonucu oluşan olay..

beynin sağ lobu işe matematiksel işlemler, sayısal analiz, sayısal mantık gibi konular başta olmak üzere resim, müzik gibi sanatsal olaylarda aktif bir rolde olduğundan, solak olan insanlarda bu tür eylemleri gerçekleşmesi daha başarılı ve kolay oluyor..

ondan solak insanlar zeki muamelesi görürler..

ama madalyonun öteki yüzü bize şunu gösterir ki; dünya nufüsunun %15 küsürünü kaplayan solaklar (erkeklerde oran %20, kadınlarda %15) için bazı zorluklar vardır hayatta..bunlar arasında makas kullanmak, yok efendim çetvel kullanmada ki zorluklar falan başta olmak üzere (ayrıca mouse da var) bir çok sorun teşkil edecek olay vardır solaklar için..hatta dünyada sırf bu sorunla kafayı bozmuş firmalar vardır, solaklar için özel ürünler dizayn etmektedirler..(bkz: http://www.solelim.com)

(bkz: solak olmanın avantajları)
    (bkz: solak olmanın dezavantajları)
    (bkz: solak olmanın dayanılmaz hafifliği)
    (bkz: solak olmanın ukelalığı)
  5. yazı yazarken kolunu iki büklüm yapıp,elini kağıdın üst tarafından getirerek yazı yazmaya sebep olan durum.bu nedenledir ki,solakların çoğunun yazısı kötüdür.ayrıca 13 ağustos dünya solaklar günü olarak kutlanmaktadır ki solak olduğum halde hiç bir şekilde anlam veremediğim bir hadisedir.(bkz: pozitif ayrımcılık)