1. dayak atarak çocuğunu adam edebileceğini zanneden ancak çocuk psikolojisinde kalıcı izler bastırılmış duygular bırakacak hadise.
  2. hem kendini hem de çocuğunu rezil eden anne tipi,ayrıca dövmekle adam olmayacağını kıt kafasına sokamayan anne tipi
  3. kaka değil cahil annedir..zira yapacak başka şeyi kalmamış sa, azman velet rahat durmamakta ısrarcıysa hak etmiştir.etkisi 1 hafta ila 15 gün arasında kaybolur azman velet gene rahat durmaz annede ne yapsın dayak attığıyla kalır.bu kıssadan çıkarılan hisse velet çocukher daim dayak yeme potansiyelli çocuktur.annenin yanlışıda boşuna harcadı güçtür bunun yerine cep telefonu v.b. iletişim ve eğlence araçları elinden alınmalıdır..
  4. kötü veya onun gibi bir anne değildir lakin cocuğun kötülüğünü düşünen annelerde mevcut fakat onları allah' a havale ediyoruz. bu tür anneler genellikle bir anlık öfkelerine yenik düşerler. cocuk eve cağrılır gelmez bir daha cagrılır gelmez bir daha.. derken lambır lumbur sokağa inilir ve allah ne verdiyse cocuğa girişilir sonradan çok pişman olunsada cocuk yediği dayak ile birlikte tekrardan sokağa, arkadaşlarının yanına salınır.
  5. anne şevkatini gözü dünmüş bir canavara dönüştüren, anne takma isimli kişidir.

    daha ilginç olan ise çocuğu dövdükten sonra ağlama! ağlama diyorum, ağlamasana! diye dayağın üstüne fırça atar. yahu sen çocuğu dövmüşsün ağlama demek de ne oluyor. kulağını kopartırcasına çekip yüzünü pancara çevirmişsin, ulan ben senin gibi... anne misin lan sen ?