1. arama motorlarında insanın hayatını kurtaran, sayfalarca gereksiz linkin listelenmesini önleyen noktalama işareti. google gibi yerlerde arayacağınız şey bir kelimeden fazlaysa, mesela bir isim araycaksanız, bu işareti koymanız gerekir.

  örneğin gülsün sağlameri aratacak olalım.
  gülsün ve sağlamer kelimelerini değil, direk kendisini aradığımızdan
  arama bölümüne gülsün/sağlamer yazarak iki kelimenin bir arada hatta arka arkaya geçtiği sayfaları getirtebiliriz. halubki bir işaret kullanmadan gülsün sağlamer yazsak, içinde gülsün ve sağlamer geçen tüm sayfalar karşımıza çıkacaktı.

  "/" işareti ile gösterilir.
  bir de backslash vardır.
 2. taksim derler buna bizim memlekette. ama bi internet adresi söylerken "bilmemne.com taksim hede" demek de çok tuhaf geliyor tabi.
 3. guns n' roses'ın deli gitaristi. november rain'in klibinde axl'in çaldığı piyanonun üzerinde ve kilisenin önünde gitar çalması bile yeter onu başarılı görmek için.. kaldı ki, mükemmeldir de.
 4. incecik vücudu, ayaklarındaki anti-yerçekimi pabuçları ve zıpladığında 180 derece açtığı bacaklarıyla vurulması pek bir zor "cybronic human" q3a botu. insanlık vaktinde los angeles doğumlu bir punktır. ayrıca gönlümdeki yeri ayrıdır, çünkü hunter ile birlikte oyunun en taş hatunudur*.
  (bkz: quake 3 arena)
 5. nirvana ve özellikle kurt cobain hayranı olduğunu işittiğim, duygusal soloları oldukça başarılı olan, en karizmatik gitarist.
 6. ing kesmek, bıçak veya kılıç gibi kesici bir aleti kamçı atarmış gibi bir hareketle, hızlıca savurarak bir şeyi kesmek. genel olarak kılıçla savaş sahnelerinde gösterilen, sağ yukarıdan aşağı doğru indirilen kılıç darbesi slash'tir. bu aynı zamanda sol yukarıdan da indirilebilir. ayrıca (bkz: thrust) (bkz: pierce) (bkz: chop)