• videolar

• +4 görseller

• sis ve gece
    • sis ve gece
    • sis ve gece
    • sis ve gece
    • sis ve gece
    • sis ve gece
  1. kitabını okumadım, sürükleyici olabilir, fakat bir sinema filminde 90 dakikanın 85'i diyalog olursa ayıp olur, film sinema filmi olmaktan çıkar, radyo oyununa dönüşür. ilyas salman'ın müthiş tiradi ve güzel finali dışında sadece diyalogdan ibaret bir film. bir kitap ne kadar sürükleyici olursa olsun, sinemaya taşırken biraz görsel öğe katmak lazım.
  2. bir çok türk filminde meydana gelen seslendirme problemi bu filmde de var. özellikle rüya sahnelerinde sese verilen efekt, izleyenlerin ne konuşulduğunu anlamaması için kullanılmış sanki, ilyas salman sadece 3 sahnede karşısına çıkıyor izleyenlerin, fakat bu bile oyunculuğu konusunda fikir veriyor insanlara.

filmin müzikleri konuya uygun bir şekilde yapılmış. piyano ağırlıklı, müziklerde de sound berbat fakat parçalar başarılı. cengiz onural, cenk erdoğan müziklere imza atmışlar.

güzel film.
  3. bana göre kurtlar vadisi'ndeki operasyon sahnelerinden 100 kat daha gercekçi olan (sonucuna kadar) bir operasyon sahnesi var. ama işte, nedense pek iyi olmamış, kitabını okumayan biri olarak o kadar da iyi anladım diyemem..

bi de film 1996 yılında geçmesine rağmen otel lobisinde wi-fi logosu olması komikti biraz.. kimse mi görmedi onu yaa.
  4. ahmet ümit kitaplarının gayet sürükleyici olmasının dışında sinemaya uyarlanınca bi film nasıl bu kadar kötü olabilir denebilecek kadar sıkıcı film.
    tamam,filmin ilk başlarını izlediğinizde hareketli gibi duruyor ama,replikler bu kadar mı uzatılır,böyle mi kasvetli,iç kapatıcı bi çekim olur diyor ve uyumamak için zor tutuyorsunuz kendinizi...
    evet,ilyas salman'ın oyunculuğu,selma ergeç,uğur polat varlığı bu filme gitmeye afişle beraber ikna ediyor olsa da,sonrası hakikaten pişmanlık!
  5. ahmet ümit'ten güzel, merak uyandıran bir polisiye roman. orta yaşlı evli bir istihbaratçının, yasak aşkı olan üniversiteli genç bir kızın bilinmeyen akıbetini araştırması ve kitabın sonunda onu bekleyen sürpriz son. bu kitaptan hoşlananlar, ahmet ümit'inkavim adlı romanından ziyadesiyle memnun kalacaklardır.