1. döner yiyen, pes oynayan, küfür eden, favorileri olan, kezbanlıkta phd sahibi kızlardır.
    bu kızlar sinirli kızların alt kümeleridir ama hem boş küme hem de sinirli küme elemanlarıdır...
  2. sergiledikleri, insani bir haldir, cinsiyetten bağımsız olarak.

ama kızlar sinirlendiklerinde fizikselliğe başvurma imkanı ve haliyle frekansı daha düşük olan grup çünkü vajinaları var demeyin. o bir mit. gerçek şu ki erkeklerin çoğu kendileri vajina.

şiddetin avukatlığını yapmıyorum gerçi. çirkin bir olay. ama kabarık eril gururun çoğunlukla temeli sakat bir şey olması dikkat çekmek istediğim nokta.
  3. sinirli erkeklerden bir farkı yoktur efendim. şimdi yok sinirli kız kezbandır, yok itici olur falan demeyin. bu tip seksist başlıklardan gına geldi artık. sinirlenmek insana özgüdür. kadın da sinirler erkek de.
  4. insandır kendileri efendim. sinirli kız neyin nesidir anlayamadım aslında pek, sinirli insan olur benim bildiğim ki zaman zaman hepimiz bu haleti ruhiye içinde olabiliriz. diğer ilgimi çeken de kezban betimlemesi oldu; döner yemek, pes oynamak küfür etmek gibi çok da spesifik olmayan yine insana özgü, günlük yaşamda yapılabilitesi olan ve genelde kimsenin yadırgamadığı şeylerin kezbanlıkla bütünleştirilmesi benim de haleti ruhiyemde dalgalanmalara sebep olmadı desem yalan olur. sevgiler sözlük ahalisi çok uzattım gidiyorum ben