• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 • videolar

 1. tamamen türkçe'nin argo sözlüklerine girebilecek canlıların dünya üzerinde nesillerin devamlılığını sağlayan erkek organın kadın cinsel organına müdahalesiyle gerçekleşen olay
 2. ağır bir söylenişi olan söz.
  düzüşmek, becermek(tek bir kişiye yöneltilse de kullanılabilir), birlikte olmak, sex yapmak daha hafiftir bunun yanında.
  zannedersem kelimenin barındırdığı i harflerinden ve ş harfinden kaynaklanmaktadır durum. i harflerini bir tren katarı şeklinde söylerken tıslayan bir ses çıkar, yılanı andıran bir ses, ordan da şeytana atlamak mümkündür. bu yüzden sikişmek ağır bir hava yayar etrafa, ağıza pek yakışmaz.
  ş harfi de bir şapırtı katar kelimenin söylenişine ve bu da insana pek haz vermez
 3. bu eylemin herhangi bir duygusu yoktur,sözcükte bulunan ş harfi her nekadar kelimeyi işteş kılsa da; birden fazla kişiyle yapılıyor olduğunu gösterse de bu olay 1 kişi tarafından yapılır, çünkü karlı olan sikendir, sikilenin hiçbir bir karı yoktur.

  en popüler yöntemi domaltıp sikmektir. alternatif yöntemi de ters domaltıp düz sikmektir.

  dediğimiz gibi sikişme olayında siken ve sikilen vardır. olayın mecazi yönünü ele alacak olursak sikişme her iki tarafa da fayda sağlayabilir. bu yüzden hayvanlar için kullanılabilir. mesela köpekler sikişebilir. balıklar da aynı şekilde.
 4. işteş olup olmadığı konusunda hala tereddütlerimin olduğu fiil.. öyle ki bi ara arkadaşlarla iddiaya girip hocaya sormaya karar vermiştik..yemedi tabi.. tek taraflı bişey olduğunu savundum hep..ama hep de karşı çıkanlar oldu.. işteş değil dimi?? yoksa... hayııırr...