merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 27

sigara

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. zararları saymakla bitmeyen ancak insanın seçme özgürlüğünden dolayı ve tütün üreticilerinin konumlarından dolayı yasaklanamayan obje. fakat sigaradan çok daha tehlikeli olan duman avcıları ve onların gey haraketleridir. southparkın bir bölümünde sırf onlardan olmamak için çocuklar sigaraya başlamaktadır.
  2. içmediğimde neden içmiyorsun diye gıcık bir soruyla karşılaşmama neden olan nesne
  3. gün itibariyle, içmeye devam edersem kısa zamanda ciğerlerimin tükeneceğini uzman doktor tarafından öğrendiğim, kendime ve çevremdeki beni sevenlere, bırakacağıma söz verdiğim halde, an itibariyle derin derin içime çektiğim, her tanesinde ölüme biraz daha yaklaştıran, bırakmayı göze alamadığım illet-i kebir.
  4. paketin heryerinde sağlığa zararlıdır,içersen ölürsün,çocuk doğuramazsın gibi binbir felaket yazı yazmasına rağmen neden üretiminin yasaklanamadığını bir türlü anlamadığım bırakılamayan illet.yurt dışına göre fiyatının 3-4 kat daha ucuz olması da cabası.bunun dışında sigarayı bıraktım laflarının 2 sigara içme arasıyla sınırlı olması da(kendimden biliyorum) çabalarımızın boşuna olduğunu kanıtlar nitelikte..
  5. bütün sıkıntılarının, acılarının, seni aldattığı gecenin üstüne; belki neşenden, belki kederinden içebileceğin en iyi şeyidir.
  6. kullanmaya karşı olmakla beraber efkar basınca ''yaksam bi sigara üflesem dünyaya ''dedirten zararlı ,boşa para harcatan ,kağıda sarılmış tütün ve zehirlerden oluşan hastalık deposu.
  1. 27