1. gün itibariyle, içmeye devam edersem kısa zamanda ciğerlerimin tükeneceğini uzman doktor tarafından öğrendiğim, kendime ve çevremdeki beni sevenlere, bırakacağıma söz verdiğim halde, an itibariyle derin derin içime çektiğim, her tanesinde ölüme biraz daha yaklaştıran, bırakmayı göze alamadığım illet-i kebir.
  2. paketin heryerinde sağlığa zararlıdır,içersen ölürsün,çocuk doğuramazsın gibi binbir felaket yazı yazmasına rağmen neden üretiminin yasaklanamadığını bir türlü anlamadığım bırakılamayan illet.yurt dışına göre fiyatının 3-4 kat daha ucuz olması da cabası.bunun dışında sigarayı bıraktım laflarının 2 sigara içme arasıyla sınırlı olması da(kendimden biliyorum) çabalarımızın boşuna olduğunu kanıtlar nitelikte..
  3. bütün sıkıntılarının, acılarının, seni aldattığı gecenin üstüne; belki neşenden, belki kederinden içebileceğin en iyi şeyidir.
  4. kullanmaya karşı olmakla beraber efkar basınca ''yaksam bi sigara üflesem dünyaya ''dedirten zararlı ,boşa para harcatan ,kağıda sarılmış tütün ve zehirlerden oluşan hastalık deposu.
  5. insanların en iyi dostlarından birisidir sigara...
    "dost acı söyler" diye bir tabir vardır ya hani, sıgara acı soyleyenlerdendir. seni ağar ağar öldüreceğini soyler ama yinede her mutlu olduğunda, her üzüldüğünde, her hüzünlendiğinde yakarsın bi sigara...
  6. canavardır doymak bilmeyen. bildiğin bir canavar. nasılsa bırakırım diye başlamak saçmalık ayrıca. bırakılmıyor ya da ben karaktersizim. beyninizde bir nikotin canavarı yaratıyor bu adi şey. ve nefret etseniz de bırakamayacak duruma getiriyor sizi.