• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • +3 görseller

• sigara paketleri üzerindeki resimler
  1. çeşit çeşit insani sigaradan uzaklaştırmayı hedefleyen resimlerdir.
    lakin, elimdeki pakette şöyle bir resim var:
    bir birine uzanan ve kavuşmak üzere olan iki el, hafif romantik olmuş.
    aslında hedeflenen resim altındaki yazıdan (sigarayı bırakmak için doktorunuzdan ve size en yakın sağlık ocağından yardım isteyin )da anlaşılacağı üzre iyimser bi yaklaşım ama olmamış efendim. daha sert resimler olmalı, mümkünse bu resmi basmasınlar veya karikatür dergilerinden feyz alsınlar.
  2. beni sigaradan asla soğutmamış aksine daha hızlı tüketim yaparak yeni paketler almamı sağlamıştır.insan merak ediyor acaba bu seferki pakette ne resmi var falan diye.
  3. ilginç ama işe yarayan fotoğraflardır. geçenlerde birkaç saat takıldığım aile bakkalımızda sigara almaya gelen müşterilerin çoğu resimsizinin olup olmadığını sormuş, hatta bazıları resimsizinin olmadığını söyleyince, içinde organ olmayan resimlilerden istemiş, tüm sigaralara bakıp içinden kendi istediği paketi seçmiştir.
  4. morgdaki ölü adamı ilk gördüğümde "aa adam solaryuma girmiş lan" diye yorumladıydım, orda burda görünce hala gülüyorum. sonuç olarak herhangi bir caydırıcılığı olduğunu sanmadığım resimlerdir.
  5. ilk çıktığından yanıma siyah bantla gezerek kendi çapımda sansürlerdim.

sonra alıştık tabi,tayyib'in ölümü bile,bize alıştaracağını hiç tahmin etmemiştim.