• görseller

  • short term 12
  • short term 12
 1. biraz önce izlediğim, insanın içini acıtan ve aynı zamanda insanı umutlandıran filmdir. film bir yetimhanede geçiyor. oradaki insanların hayatlarını abartıya kaçmadan ve güzel bir şekilde anlatılmış. filmde ayrıca çok yanlış hatırlamıyorsam adı marcus olan siyahi bir gencin söylediği bir rap şarkı var ve sözleri gerçekten inanılmaz derece muhteşem.

  işte buradan filmin linki http://www.imdb.com/...
  ahan da gencin rap parçasının linki http://www.youtube.com/...
 2. bir yetimhanede yaşanan olayları yer yer gülümseterek ama çoğunlukla içinizi burkarak anlatan 2013 yapımı bir destin cretton filmi. aslında film birçok iç içe geçmiş hikayeyi beraberinde barındırıyor.
  -- spoiler --

  hikayemiz short term 12 diye adlandırılan çocukların geçici bir süre barındıkları sıcak bir yetimhanede geçiyor. kendileri de benzer acıları yaşamış olan yetimhane çalışanlarından grace ve mason'ın çocuklarla olan iletişimi, insanı hayrete düşürüyor. grace ve mason'ın ilişkisini, grace'in sorunlu geçmişini, artık 18 yaşında olan ve yetimhaneden ayrılmak zorunda olan marcus'un yaşadıklarını, yetimhaneye yeni gelen jayden'nın hissetiklerini ve diğer çocukların sorunlarını güzelce harmanlayıp 96 dakika gibi kısa bir sürede etkileyici bir şekilde bizlere sunmayı başarıyor cretton. jayden'nın yazdığı hikaye ve marcus'un söylediği rap şarkısı ile acılarına ortak oluyorsunuz. başkalarının sorunlarını çözmek için bu kadar çok çaba sarf eden insanların varlığını görmek, insana umut veriyor film boyunca.

  -- spoiler --

  klasik bildiğimiz yetimhane filmlerinden farklı samimi, düşündürücü, insanı sıkmayan aksine umut veren bir film short term 12.

  (görsel: short term 12/545005)
 3. popüler kültür filmlerinden hoşlanan birilerinin anlamayacağı filmdir.çekim kalitesi iyi olmasada , etrafa dikkatli bakmanıza neden olur.canınız sıkılsa dahi seyredin belki içinizdeki merhamet duygusu canlanıp başka insanlara yardım için ufak başlangıçlar yapabilirsiniz.
 4. doğal bir film. anlattığı çok şey var ama sessiz sakin yapıyor bunu.
  konudan bağımsız filmde john gallagher jr'ı gördükçe the newsroom geldi aklıma ne zaman başlayacak lan bu dizi.
 5. insanın boğazını düğümleyen, kendi halinde bir film. sahneler çok doğal, yaşanan acı gerçek ve duygu sömürüsü yapılmadan aktarılmış. gerçekten izlenmesi gereken bir film.
  ps: john gallagher jr sağlam bir övgü hak ediyor.
 6. dokunaklı, ağlatan, ödüllü, ödüllerini de sonuna dek hak eden bir dram filmi.

  --kızlara özel spoiler--
  içerikten ve verdiği mesajlardan çok, mason (gallagher değil, bizzat mason) gibi bir erkeğin var olup olmadığını sorgulamanıza yol açabilir.
  --spoiler--
 7. destin cretton'ın 2008 yapımı yine kendisinin yönettiği aynı isimli kısa filmden uzun metraja uyarladığı film, "risk sınırında" olarak tanımlanan gençlerin geçici bir süreliğine gözetim altında tutulmasını üstlenen bir bakım evinde yaşananları konu alıyor. ana kahramanımız grace, bu merkezde çalışan ve işini her şeyin üstünde tutan, buna bağlı olarak da çocuklarla iyi ilişkileri olan bir görevlidir. grace'in nispeten ciddi olan mizacı karşısında daha yumuşak ve muzip bir karaktere sahip erkek arkadaşı mason da yine bu merkezde çalışmaktadır. bakım evindeki gençlerin sorunlarını çözmeye çalışırken, kahramanlarımız farkında olmadan kendi hayatlarına da dokunacak ve geçmişte çözemedikleri sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kalacaklardır.

  filmle ilgili yazının tamamı için arzu edenler linki takip edebilir.
  http://guzelbirseybu.blogspot.com.tr/...
 8. yetimhanede kalan çocukların ve onları kollayan insanların neler yaşadıkları,hayata nasıl tutunmaya çalıştıklarını ve nasıl bir sınav geçirdiklerini anlatan sıcacık,içten,samimi film.izlerken iç burkuyor,garip bir hüzün kaplıyor insanın içini.kendi hayatınıza şükrettiyor,düşünmenizi sağlıyor bir kere.

  ayrıca köpek balığı ve ahtapot hikayesi de muazzam değinmeden geçemeyeceğim şimdi.

  dipnot:filmi izlerken,eminim benim gibi her kız mason gibi bir erkek arkadaşın gerçekten var olacağına kendini inandırmaya çalışmıştır.