• görseller

  • seyhan doğan
 1. seyhan doğan 13 yaşında bir çocuktu vatanı bölmekten dolayı suçlandığında.ve tsk tarafından öldürüldüğünde 14 yasindaydi.kemikleri bulunduğunda 32 yasında olmalıydı seyhan.popularite kazanmış,bazılarının slogan gibi her fırsatta tekrarladığı alı ismail,ethem gibi isimlerin yanında anılmayacak seyhan.cok daha önceleri, bundan taa 18 yıl önce konuşulsaydı seyhan belki diğer isimler ölmeyecekti bile.
  bu işte bir ikiyüzlülük var,vicdan terazisinde dengesizlik.
 2. hayatta olsaydı, muhtemelen ali ismailleri, ethemleri "slogan gibi, popülarite kazanmış" şeklinde tanımlayanlarla aynı fikirde olmayacak kardeşimiz.

  acı yarıştırmazdı diye düşünüyorum.
 3. çocuk katili sevgili devletimin katlettiği canlardan seyhan doğan.

  ''katil devlet seyhan'ı 13 yaşında kaybetti! doğanlar mezarda buluştular!
  mardin dargeçit’teki toplu mezar kazısında kemiklerine ulaşılan seyhan doğan, bugün istanbul'daki mezarlarından çıkarılan annesi asiye ve babası ramazan doğan'ın kemikleriyle birlikte toprağa verildi.
  dargeçit ilçesine bağlı bağözü köyünde diyarbakır cumhuriyet başsavcılığı'nın talimatıyla 24 şubat’ta yapılan kazılarda ortaya çıkan kemikler ile doğan ailesinden alınan dna örnekleri karşılaştırıldı ve 21 temmuz’daki adli tıp raporuyla, kemiklerin seyhan doğan’a ait olduğu kesinleşti.
  2-6 kasım 1995’te mardin’in dargeçit ilçesinde, dargeçit jandarma komutanlığı dokuz kişiyi gözaltına aldı. 11 yaşındaki hazni doğan ve 28 yaşındaki hayat altınkaynak dört gün sonra serbest bırakıldı.
  57 yaşındaki süleyman seyhan, 24 yaşındaki hikmet kaya, 21 yaşındaki abdurrahman coşkun, 20 yaşındaki abdullah olcay, 19 yaşındaki mehmet emin aslan, 16 yaşındaki nedim akyön ve 13 yaşındaki seyhan doğan ile 13 yaşındaki davut altınkaynak’tan bir daha haber alınamadı.
  hazni doğan işkence gördüklerini, filistin askısına asıldıklarını anlattı. “ağabeyi seyhan'ın askıya ters asıldığını ve çok ağır işkence gördüğünü” söyledi.
  oğlu seyhan doğan’ı ararken dargeçit’te gözaltına alınıp işkence gören annesi asiye doğan 2000’de hayatını kaybedince, cumartesi anneleri eylemine babası ramazan doğan katılmaya başladı. ramazan doğan da ağustos 2010’da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.''