• görseller

• seyfi doğanay
  1. sözlük ortamında pek tanınmayan ancak doğuda güneydoğuda oldukça popüler olan sanatçı.
    şöyleki malatyada antepte tuncelide elazığda sokağa çıksa istiklalde gezen bir serdar ortaç kadar ilgi görebilecek potansiyeli vardır.
  2. söyleyiş tarzı ve türkülerde kullandığı diyalekt çok orjinaldir. ceylan söyleyiş tarzı olarak seyfi doğanay'ı örnek almıştır mesela. ceylan'ın türkülerine dikkat ederseniz söyleyiş tarzının seyfi doğanay'a ne kadar benzediğini farkedebilirsiniz.
  3. dersim' de doğmuş olan arabesk ve halk müziği' nin sevilen yüzü. pek meymenet yok yüzünde, bıyığını saçını falan boyuyor ama biz seviyoruz kendisini. plağıda, kasedide, cdsi de olan ender adamlardandır. geçenlerde cerrah paşa hastanesinde şeker hastalığından ötürü ameliyat olmuş ve maalesef bir bacağı kesilmiştir. ne diyek seyfo. geçmiş olsun.

rakıya paramız yetmez bira getir biralanak seyfo. o kadar içtin içtin bak noldu. artık bi kaset yaparsın. biz de ölmüşlerimizin hayrına satın alırız.
  4. ince bir selviye benziyor boyun,
    meleği çatlatir o güzel huyun,
    çekinme karşımda rahatça soyun,
    bakarsam namerdim, artık bacımsin...

diyerek sen yoluna ben yoluma mesajını çarpıcı sözlerle veren türkücü.
  5. trt 6 'de zazaki 2 tane türkü söyleyip beni benden alan arabesk-türkü ekolünün en sağlam temsilcisi.

http://www.youtube.com/...

vurucu sözler yazar kendisi , çok iyi bağlama çalar , hayatımda gördüğüm en büyük içicidir. sanırsın kerbela'dan kurtulmuş , meyhaneye gelmiş direkt. ondan da ayağını kestiler. bu yazı kulağına gelirse , bir mesajım var baba.

ben senin ayağını koparan doktorun neşterini sikem ölümüne. seyfi babaa!!