• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. kişi çocuktur annesi babası tarafından sevilmek ister, biraz büyür arkadaşları tarfından sevilmek ister, daha büyür karşı cins tarafından sevilmek ister,dahada büyür eşi tarafından sevilmek ister,daha daha büyür çocukları tarafından sevilmek ister,yaş kemale erer gözü toprağa bakar torunları tarafından sevilmek ister. veasıl kelam bu sevilme ihtiyacı doğmakla başlayıp ölüme dek tatmin edilmesi gereken, su gibi ekmek gibi bir ihtiyaçtır. tatmin edilmediğinde çıkan sonuçlar psikoloji dalının ana başlığıdır...
  2. tabi bu sevilme zincirini oluşturan baş unsur anne ve babadır. genç ebeveynler, oyun oynamıyorsunuz. ellerine tutuşturduğunuz ipadi de sikeyim ilginizi de. topluma bağlı olarak yetiştirdiğiniz çocuklarınıza rağmen gelecek hala güzel.

    hatta sizin bu mahrum kalma nedir bilmeyen çocuklarınız ileride özgüvenli olarak adlandırılacaklar. çünkü utangaç değilse özgüvenlidir düşüncesi hala yaygın.

    şimdi size sağlam karakterli bir insan nasıl şöyle yetiştirilir diye bir formül veremem. zira ben de yaşayıp göreceğim. ama şu çocuğu ilgi açı yapmayın aq. özellikle babaannelerden uzak tutun.