merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• sevgiliyle telefonda konuşurken oluşan sessizlik
  1. 1

sevgiliyle telefonda konuşurken oluşan sessizlik

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. genellikle bir ilişkinin bitiş çanlarıdır bu sessizlikler. zaten azalan görüşme sıklığı ve bunun üzerine oluşan soğukluk duygusunun üzerine tuz biber katarlar. havalarda uçuşan "canım,cicim,aşkım"lar kaybolmuştur.

+hmm napıyosun?
    -iyiyim sen nasılsın?
    +iyidir işte naptın?
    -ya yarın istanbul'a gidiyorum da ben fuar için...
    +hmm tamam iyi yolculuklar o zaman (burada yapmacık bir gülümseme olur)
    -...
    +...
    -...
    +...
    -neyse o zaman görüşürüz...
    +görüşürüz...

budur.
  2. ilişkinin kontürünün bittiğine işarettir. eğer alınabilirse ilişkiye biraz heyecan almak gerek ya da en yakın zamanda bitirilmesi zorunludur. yoksa sonunda kendisi bitiyor. düşünsenize sevgilinizle konuşacak hiç bir şeyiniz kalmamış. tabii özel durumlarda oluşan sessizlikleri bunun dışında tutuyorum.
  3. ortamın gerilmesiyle oluşan sessizliktir bazen. bi'şey söylense daha da gerilebilir düşüncesiyle karşılıklı susulur, sakinleşmek üzere telefonlar kapatılabilir. sonra konuşmak daha iyidir.
    bi de şöyle bişey var belki alakalıdır, bir yerlerde kız doğmuştur, olamaz mı?
  4. çiftlerin kapsama alanının dışına doğru kaymaya başlamasından dolayı oluşur. ya da çok taze ise yeni yeni sinyal alınıyodur. benim telefon bayadır kapalı, keşke bi' arayan olsa be.
  5. birde şu manyak tarifeler sonucunda günün yarısını onunla telefonla geçirdiğinden bir süre sonra konuşmaya gerek duymazsın, kendi işlerinle ilgilenmeye başlarsın. sevgili gelen bu seslere anlam vermeye çalışır.

+napıyorsun sen orda?
    - hiiiiç.
    + .......
    - ee, sen napıyorsun?
    + oturuyorum hala.
  1. 1