merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

sevgiliyle konuşacak bir şey bulamamak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. sevgililiğiniz eskidiğinde de olur;

-aşkım naber
    +aynı mmm
    -alooo
    +iyiyim işte aynı
    -sen
    +bildiğin gibi işte aynı
    -hımm
    +hımmm
    -iyi
    +peki
    -görüşürüz
    +bye
  2. internet, sms, telefon vs. ile son zamanlar da sevgililerin yaşadığı durum.

nacizane önerim: her şeyi tadında bırakıp bokunu çıkarmamak. ben çıkardım da ne oldu!

edit : facebook, twitter, google+ da var artık.
  3. yok abicim o kadar çok ortak nokta olsa bile telefonla bi yere kadar yani, ilk zamanlarda konuşlur ama belli bir zamandan sonra muhabbet; "ıı işte okuldan çıktık, gidiyoruz şimdi eve aaa dur dur dur yanımdan araba geçti ama süper ya, içindeki hat.. neyse ne diyoduk heh eve gidicem işte birazdan umarım yemek vardır ya karnımda çok aç biliyor musun..." gibi muhabbetlere döner ki çekilmez tadında bıraklılmalıdır, ortak bir konularda bi yere kadar yüz yüze olmadıktan sonra, sen birşey dediğin zaman karşındakinin mimiklerini, gözlerini görmedikten sonra pekte bir anlam ifade etmiyor.
    eğer telefonla değil de yüzyüze ikende konuşacak bir şey bulamıyor, birlikteyken birşeyler konuşmak istiyorsun ama bulamıyorsan bu hiç bir ortak noktanız olmadığına, birbiriniz tanımadığına tekabul eder ki bu ilişkide bir hafta sonra biter zaten.
  4. cips eşliğinde dvd film izlenerek değerlendirilmesi gereken süreçtir. ben yaşamadım bugüne kadar.
    "hatun, akşama nası bi film alayım, doritos mu olsun lays mi?" deyu soramadım hiç. eksiklik mi bilinmez ama sorabilmeyi isterdim be hacı, valla bak.
  5. konuşmayı gerektirmeyecek eylemlerle geçiştirilebilir. örneğin şu nisan fırtınasında işi filan asıp hisara gidilip alkol alınır beraber.
    deniz kabarır, yürek iner.
    o sırada, konuşmamanın da bir kötülüğü olmadığı görülür. sorun çözülür.
  1. 1