1. bütün mutluluğunuz sevgilinin yaptığınız yemeği beğenmemesiyle bir anda bozulur. o yüzden yapmamak lazım öyle şeyler.
 2. bilimum dondurulmuş hazır yemekle hile yapılabilecek eylem. pişirme esnasında sevgili mutfağa sokulmazsa, yiyeceklerin kapları da güzelce ortalıktan temizlenirse yutturma olasılığı %90dır. bu oran sevgili yurtta kalıyorsa pek tabiki %40lara düşer. zira yurt insanı sürekli bu yönteme başvurduğundan hazır yemeğin kokusunu 1 km öteden alabilme kapasitesine sahiptir.
 3. sanırım bir insanın hayatı boyunca yapacağı en özenli ve lezzetli yemektir bu. hele bir de, sevgili o yemeği yerken çok beğendiğini dile getiriyorsa, mengen aşçılarıyla yarışılabileceği hissi doğar.
  eğer kızsa yemeği yapan, kuvettli ihtimaldir ki, "annen mi daha iyi yapıyor ben mi?" sorusunu sorar.
  bu noktada erkeklere tüyo verelim: eğer hakikaten anneniz daha iyisini yapıyorsa, hatunun gönlü hoş olsun diye "vallahi sen daha güzel yapmışsın be aşkım" demeyin. bu konularda kızlar fazlaca septik davranabilirler. önce, "beni seviyoooo" şeklinde mutlu bir trip atsalar da yemek bitip siz maç izlemeye koyulduğunuzda hatun, "kesin yalan söylüyor. anneler her şeyin en güzelini yaparlar. demek yemeğimi beğenmedi" düşüncesine kapılır, maçı bahane eder, geceyi size zehir kıvamında geçirtir.
  dürüst olmakta yarar var. tabii bazı erkekler de vardır ki dürüst olmakla denyo olmayı karıştırırlar, iyi düşününün. cm oynamaya benzemez bu valla.
 4. bir erkek için tam anlamıyla sınav olabilcek hadisedir. yapılacak yemeğin seçiminden, kullanılacak malzemelere, yemeğin sunulduğu ortamdan, müzik seçimine kadar hiç bir detay atlanmamalıdır. hatun kişi tüm detaylara dikkat edecektir(hele ilk yemekse). son bir not daha; yemeği sen yaptın, bulaşıkları da ben yıkarım diyen hatuna, sakın evet demeyin; birlikte yıkayın. tam notu alın.
 5. cok zahmetli ve stresli bir iştir. yapılan yemeğin beğenilmemesi durumu işe stres katar bir de aynı zamanda yapılan yemeğin yetişmeyeceği konusuda stres katar. zevkli bir iştir. ama yemek yenip bittikten sonra içinize belirlenemeyen bir sıkıntı basar. nedendir bilinmez.
 6. sevgiliye verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. önce etrafındaki bayanlardan yapabileceğin ilginç ama bir o kadar da lezzetli olması gereken tarifler bulunur. sonra sevgiliye bir sürpriziniz olduğu söylenir ve mutfağa girilir. eğer beraberce yaparsanız tadından yenmeyecek,unutulmayacak anları garantilersiniz.
 7. yemek yapmayı öğrenmek için neden, annenin on kere gösterdiğini tek seferde öğrenirsin aklında o'na yemek yapmak varsa.