• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. karnı açken sevgiliye adana kebap ısmarlamak,ha illaki ekstrem olsun diyorsanız karnı tokkende alıp zorla yedirseniz olur ama gerçekten sınırları zorlarsınız.
  2. yazılan bütün cep telefonu mesjalarını 1 sene sonra yani ilk yıl dönümünde el yazısıyla yazıp defter haline getirip geri vermek, aynı zamanda haızr yazmışken bir durum değerlendiilrmesi yapmaya kalkmak sıknıtı yaratıyor yalnız.
  3. sehpanın üstünde duran metro jetonunu gören arkadaşım şu nedir deyince "eski sevgilimden hatıra, kullanmadım, atamadım da" dediğimde bana şu hatırasını anlattı:

"istanbul'dan adana'ya gidecektim. sevgilim otogara beni uğurlamaya geldi. öpüştük, sarıldık, yalaştık ve vedalaştık. otobüse bindim. adana'da, otogarda otobüsten inince bi de baktım ki sevgilim karşımda. meğerse arabasıyla ta istanbul'dan bindiğim otobüsü yani beni takip etmiş, adana'ya kadar peşimden gelmiş."

sevgilisi arkadaşıma jest yapmış. ben de "ulan ne mal sevgilin varmış, madem jest yapacak, madem adana'ya kadar arabasıyla gitmeyi göze almış, seni o götürseymiş adana'ya. niye otobüsteki romatizmalı amcanın kahrını saatlerce çektirdi sana" diyemedim. yorum yapmadım. durduk yere öküz yaftası yiyemezdim.
  4. konforlu arabalarda 550 km yolu gelmek varken tıkış tıkış eski otobüsü tercih edip 4-5 saatliğine görmeye gelmesi de içinde yer alır.
  5. kalın bir kitabın içindeki sayfaları tek tek gül seklinde oyarak kitabın içine gül saklamak ve kitabın ilk sayfalarına güzel sözler ve fotoğraflar yapıştırmak..
    ev kapısının önüne güller dağıtıp ortasında bir ayıcığın üzerine güzel bir not yazmak..
    önemli not: hak eden sevgiliye yapılması yerinde olur aksi taktirde her güzel şey gibi bu emeklerde unutulup gider...
  6. tam bir yıl boyunca planlı programlı bir şekilde, onun yıllardır görüşmediği en sevdiği arkadaşlarının ismini ağzından binbir hileyle alıp, onlara bir şekilde ulaştıktan sonra sürpriz bir doğum günü partisi organize etmek. (bkz: yaptım oldu)
  7. çok alkollüyken kustuğunuzda kusmuğunuzu elleriyle temizlemek. ne olmuş yani hep çiçek böcek getirecek, şık restoranlara götürecek hali yok ya.