• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 1. karşılıklı mutlu eder, süprizler hep güzeldir ancak bu daha farklıdır sanki..
  o kadar sevindirir ki, ne yapacağınızı bilmezsiniz.. mesela hiç görüşemeyeceğinizi düşünürken karşınıza çıkması ya da ne biliyim sonuçta ona özel bir şey, değişik bir şey ve sevgilinin yüzündeki o gülümsemeyi görmek dünyalara bedeldir..
 2. + aloğğ nabeeer
  - aşkııım, iyyim napiyon?
  + bi sesini duyiiim dedim özledimmmm
  (eş zamanlı: dinnngg doooonggg)
  - bitaaanemsiiiin, aaa du bi kapı çaldı aşkım
  + süprüüüüüüz ben geldiiiim
  - ohaa macit ohaaaa, ne işin var burada
  + süprüz aşkım süprüz
  - zıçtım ben
  içerden bi ses: sevgilim hadi üşüdüüüüm?!?
 3. sevgiliye sürpriz yapmak, bir ilişki için yaz sıcağında içilen meşrubat gibidir. dışarıdan bakınca romantik bir geyik gibi dursa da sürpriz yapılan siz olunca ne kadar büyük bir zevk olduğunu anlıyorsunuz. o yüzden kafayı çalıştırıp değişik fikirler bulmak istiyor insan. örneğin sevgiliye yapılacak sinematik bir sürpriz çok çok keyifli ve sadece size özgü anlar yaşatabilir. biraz kafa yorup değişik örnekler yumurtlayabiliriz. böylelikle aşık olunan insana özel hissettirebiliriz.

  sürpriz örneği:
  ilham alınan film testere - the saw (korkmayın hemen)
  malzemeler:
  bir adet çim adam
  bir adet pakete konmuş hoş, estetik ve minik armağan (kolye, küpe, yüzük vs)
  eldeki imkanlara göre mesajınızı yazmak için bir kalem - kağıt ya da bilgisayarda ses kaydedip üzerinde oynama yapabileceğiz adobe audition programı.

  sürprizimizin espirisi ise şöyle:
  öncelikle çim adamı kendi ellerimizle, emek vererek, alın teri dökerek yapıyoruz. içinde minik hediyemiz bulunan paketimizi de çim adamı yaparken, talaşın içine yerleştiriyoruz. elimizde, içine güzel bir armağan yerleştirilmiş, el emeği, göz nuru bir çim adam var artık. yanına bir mektup şekli yapıyoruz. beyaz sayfaya sevgiliye olan aşkı, onun için yapılan çim adama verilen emeği (abartarak tabii) yazıyoruz. çim adamı o kadar sevimli bir hale getiriyoruz ki artık onun bir adı oluyor (zuzu gibi) sizin aranızda özel bir yeri var durumuna getiriliyor.

  şu halde sevgili kargonuzu aldı, açtı, içinden bir mektup, bir cd ve bir çim adam çıktı. mektubu okuyup duygulanacak. el emeğinizi gözüne gözüne sokacaksınız. ardından cd'yi taktığındaysa bir sesle karşılaşacak. espirimiz de buradan itibaren başlıyor... bilgisayarda yapma imkanı olmayan kimse bunu ikinci ve farklı renkte bir mektupla yapacaktır zaten. espirimiz şöyle:
  sevgili cd'yi dinlerken bozulmuş bir sesle karşılacak. ona adıyla hitap edecek. aynen testere filmini hatırlıyoruz. son derece sinir bozucu ve ürkütücü olmasına özen göstereceğiz. ona çim adamın içindeki hediyeden bahsedecek. ancak hediyeye ulaşması için o emek manyağı çim adamı bozması gerekecek. biz de komik bir şekilde sevgiliye iki seçenek sunmuş olacağız; ya emek verilmiş çim adamı seçecek ya da parayla satın aldığınız o güzel hediyeyi. burada kozumuz el yapımı çim adamı duygu sömürüsüyle yüceltmek.

  ne diyorduk? o! yes... there will be blood.
 4. en çok sevgilinin arkadaşlarının fedakarlık yaptığı olaydır.devrim yürüyüşü arkadaşımla beraber paylaştık bu tecrübeyi.süpriz yapılan arkadaş arar bir yandan türlü yalanlar söylenir.duygusal aşık arar diğer yandan pasta alındı mı?yerler ayarlandı mı?tabak bardakları da unutmayın diye konuşur.kim gelecek hadiii tek tek aranır.20 kişiye yetecek pasta hazırlanmıştır fakat gele gele 10 kişi geldiğinden pasta artmıştır.o 10 kişilik topluluk da alakasız kişilerden oluşmuştur.neysee güç bela doğum günü az fireyle kutlanmıştır.yine olsa yine yaparız tabi orası ayrı.
 5. hiç unutulmayacak anlardır, ne olursa olsun ilişkiniz bitse bile unutulamayacak bir sürpriz ikinizin de geçmişe dönüp baktığında hatırlayıp da gülümseyebileceğiniz zamanlardır.
  en güzel zamanlar da, o kadar çok uğraşıp da hazırladığınız sürprizin ardından, çok güzel olacağını, onun mutlu olacağını ve çok şaşıracağını bilerek; ona söylememek için kendinizi zor tuttuğunuz anlardır.
  ama sonuçlarını görünce yani o mutluluğu gözlerinde görünce sevgilinizin, işte dünyalar sizin olur o zaman. o an dursun istersiniz zaman.
 6. hiç beklemediği bir ortamda onun sevdiği parçayı çaldırmak ve yüzündeki tebessümü izlemek bu işin en güzel sonuçlarından birisidir.