1. sevgilinin kızgın bir anında söylediği her olumsuz söz gibi acıtan durumdur. bir türlü kestiremez insan gerçekten böyle mi düşünüyor, yoksa sinirlendi diye mi? gayet net bilirsin sinirden yapıyor ama o an ölümdür!
  2. "kaşar" "orospu" gibi lafları dememek için, ona karşı saygısızca terbiyesizce lafları dememek için, yanında durmamanız gerekmektedir o esnada. bunu da en kısa yoldan yapması gerekmektedir. o laf dökülür. ordaki "siktir git" sevgiliye değil, kendi sinirine ve iradesine hakim olamamaya çekilmiş siktir git tir.

o pis sinir ve kırıcılıkla, o gözünün bebeği saydığın insanın birarada olmasına gönlün razı değildir. ama maalesef o pis sinir ve kırıcılık o an sana yapışıktır. gitmesi gereken o gözbebeğindir. ve bunu derken bile, seni o anda avcuna almış o pis duygular hükmeder diline, gene de en az kırıcı olanı seçersin.

muhtemelen sevgili de haketmemiştir kalsa duyacağı lafları, ama o an sen sinirlisindir işte. gitmelidir... anlayışlı sevgiliye sahip olunması böyle anlarda güzeldir.
  3. ardından muhtemelen ibrahim tatlises'ten "seni sevmediğim yalan" şarkısı gelecektir.

kızgın bir anımda söyledim yalan...
  4. siktir git denilen sevgili, sevdiceğin sinirden söylediğini bilse de unutamaz onu. ara ara aklına gelir, kulaklarında çınlar, incinmiştir çünkü. duymamazlıktan gelse de sineye çekse de içinde kalır hep.

yazıktır, günahtır.. demeyin öyle şeyler.

sinirliyseniz kapayın telefonu ne bileyim dışarı çıkın başka odaya geçin. ama seni seviyorumlar, aşkımlar, bitanemler çıkan dudaklarınızdan siktir git çıkmasına izin vermeyin..

sonu acı oluyor!
  5. arkadaşım sevgilisi tarafından çok ezilmektedir. benim de içim acır bu duruma. "oğlum bu kız seni arkadaşlarının yanında bile azarlıyo lan! bu böyle olmaz. arada sittir çekmeyi bilmen gerek." dedim. tez zamanda haber ulaştı. bizimki gerçekten siktir git demiş kıza. ulan ben onu mu kastettim. beni suçladı bide ayrıldıkları için. tey allam.
  6. sizi çıldırttığı anda ağzınızdan çıkar. karşı tarafı çok sevseniz de o an gözünüz onu görmez, hatta bazen daha beter şeyler bile sayarsınız. ama seviyorum işte be seni kızma *
  7. ilişkinin boyutuna göre hakaret derecesi de değişir. misal 2 senelik ilerlemiş bir ilişkide sevgiliye siktir git denmesi kişinin kızgınlığına verilir, 1 senelik ilişkide mallığına verilir, 6 aylık ilişkide ayrılma sebebidir, 3 aylık ilişkide cinayet sebebidir.
  8. ani bir refleksle, ani bir öfkeyle bünyeye yerleşen, hemen olup bitmesi halinde pek tahribat yaratmayabilecek olay. zaten kızgın olduğu bilinmektedir hal ve davranışlarından sevgilinin. hatta siktir git deyip kendisi de gidebilir. gergin olan ortamı daha fazla germemek ve karşındakine daha fazla kırıcı sözler sarfetmekten kaçınmak için siktir git deyip ters istikamete doğru topuklamışlığı olanı gördüm. ki o benim.