1. sevgilinizin yeni yıkadığı buz gibi ellerini oranıza buranıza dokundurması belinize sırtınıza deydirmesi sonucu da oluşabilecek durum ayrıyetten
  2. görmezden geldiğiniz içinize atıp bilipte ses çıkartmadığınız şeylerin artık görmemezlikten gelemiyeceğiniz kadar barizleşmesi ve yüzleşmeniz sonucunda hissettiğiniz şeydir evet ondan soğursunuz

(bkz: kendimden biliyorum)
  3. içinizdeki sevginin nedensiz bir şekilde kaybolduğunu, hiç bir şey hissetmediğinizi anlama durumudur.

edit: benim durumumda çok çabuk geçti o his. evlendim. karı dırdırı nedir öğrendim. tavsiye ederim.
  4. mide bulantıları eşliğinde fark edilir.. dinlediğin müzikler değişir. artık aşk şarkıları yerine nil karaibrahimgil falan çalıyordur.msn de online olmasına rağmen 'yapmacık' olmaktansa hiç konuşmamak tercih edilir.. yavaş yavaş izleri silinir..
  5. misal; ayrıldıktan iki gün sonra sevgili yapmıştır kendisine sevdiğinizi bildiği halde gelmiyordur. peşinde tüm koşmalarınıza rağmen pas vermiyordur... vb. olaylar sonrasında mecburen gerçekleşen olgudur. yüzünü görmek istemezsiniz dönmesini istemezsiniz köşe bucak kaçarsınız. bunu başarmak da her yiğidin harcı değildir. ama kötü özelliklerini düşünerek başkasıyla olduğunu sizi tınmadığını düşünerek başarabilirsiniz. hatta en kesin yol s.çtığını düşünmektir der bir rivayet. ve sonuç yeni aşklara yelken açarsınız.