1. anlamsızlaşır insan,garip anlamsız bir his sarar her yanını,üzülmek ile üzülmemek arası gidersin.tabi birde bi gurur kaplar kişiyi bir daha aramayağım diye yeni kararlar alır en katı haliyle.vazgeçmek kolay gelmez ilk başta ama mecbursan eğer yatar yatağına girersin yorganın altına.bilmediğin anlam veremediğin bir acı hissedersin.tabi seviliyorsa ayrılan sevgili.yok aldatan sevgiliden ayrılmış ise kişi kısa bir süre öfke hissedilir bir iki bela okunur küfredilir biter herşey.
 2. böyle arabayla biraz da hızlı giderken bir kasis, tümsekten geçip, midenin havada kalmasından mıdır bilinmez o boşluk ya da bir rüyada yüksek bir yerden düşme anındaki boşluk gibi bir şey.
  ' oh be' diyen yalan söyler. oh be diyen sevgiliden değil sevgisizlikten ayrılıyordur.
 3. ilişkinin son zamanları sıkıntılı geçmişse ilk başlarda anlamsız bir rahatlık hissedilir. ama geçicidir, sevinmeye gerek yok.
 4. ben şimdi napıcam diye düşünür insan.onsuz napıcam.kapının önüne konulmuş kimsesiz bir çocuk gibi hisseder kendini...hele de öyle bitmesi beklenmeyen bi ilişkiyse, yarına, diğer güne, bir dahaki haftaya dair planlar yapıldıysa birlikte, akla ilk gelen onlar olur.şunu şunu da yapıcaktık, ben şimdi onsuz napıcam...sonra uyumak ister insan,uyumak ve unutmak...uyumak isteyince uyumadan önce her seferinde o'nu aradıgı gelir aklına, göz pınarları dolmaya baslar.bişiler yapabilicek kadar gücü varsa, bu yaşanan hayatındaki ilk ayrılık değilse öncekilerden tecrübeli olan bünye kendi kendini korumaya almak adına hemen sms leri, mailleri silmeye girişir, yapamaz... yataga girer, büzüşür, ufacık olur, kendi yalnızlıgında bogulur ve düşünürken uyuyakalır, ertesi sabaha yapayalnız gözlerini açmak üzere...
 5. eğer sen ayrıldıysan böyle ilk bir üzülmezsin nötrsündür.birkaç gün geçer acısı o zaman hissedilir ağlarsın,her şey aklına onu getirir ama iş işten geçmiştir canın yanıcak sonra sende gelirsin kendine unutur gidersin...
 6. (bkz: yeni bir ilişkiye açık olmamak)

  eğer ayrılan sizseniz dünyanın en büyük yalanını söylersiniz ayrıldığınız kişiye: "artık hayatımda kimseyi istemiyorum". ve buna da en çok siz inanırsınız. oysa bir hafta geçmeden işler değişebilir. bunu siz de biliyorsunuz. ama bu, dünyaya kuyruklu yıldız çarpması ile aynı oranda bir ihtimaldir (bu olasılık hakkında ayrıntılı bilgi için (bkz: 2012: marduk la randevu)).

  ayrılınan kişiyseniz ilişkide, size söylenen bu yalanı yiyip yememek sizin elinizdedir. o ilişki boyunca güvendiğiniz kişi, "o öyle biri değil" dediğiniz kişi; aslında tam olarak "öyle" biri olduğundan, ben şahsen bizzat kendim o yalanı yememenizi öneririm. *
 7. ağzına sıçılmış gibi hissedilir, tabii tek taraflı sevgi silsilesi devam ediyorsa... böyle bakakalır insan gün içinde rüya görür falan.