1. 'sevdiğini söyleyemeyen insan modeli' nden ayrıdırlar, söylemeyi bırak hareketleriyle bile belli etmeye tenezzül etmezler ki bunu da özellikle yaparlar. sevdiği halde, karşısındaki insan şımarmasın diye sevgisini belli etmeyen insandır. kafası taşlara vurulasıdır, madem seviyorsun niye acı çektiriyorsun demezler mi adama? karşısındaki insanın türlü paranoyalara doğru sürüklendiğini bildiği halde zevk alan versiyonları da bulunur bu tip insanların.

o değilde bir insan nasıl bundan zevk alır o kısmı bir türlü anlaşılmaz, entersan bir olay.

+ ya berkecan kesin beni sevmiyor.
    - yok kızım ya bi paranoya yapma seviyodur da belli etmiyodur.
    + ya bi git allasen psikopat mı berkecan niye öyle yapsın?
    - yapar tabi kızım, maksat senn şımarmaman, kaçan kovalanır hesabı..

arkadaş arasında böyle saçma sapan diyolaglara neden olurlar. velhasıl bulunmaz hint kumaşı mısın? diye sorulması lazım bu insanlara. hayır yani sen sevgini gösterdin diye niye şımarsın ki bir insan? uğraştırırlar adamı boş yere, en iyisi bırakıp uzaklaşmak. ha belli edemeyenler vardır o ayrı, yapı meselesi der geçersin.bir de bunun ailede bulunan versiyonları vardır onda durum daha vahim olur genellikle. atsan atamazsın satsan satamazsın derler ya..

b: baba
    k:kız

b: kızım biraz yavaş kullan şu arabayı ne o öyle katur kutur, canını çıkardın arabanın.
    k: baba aşkolsun, abimler hızlı kullanınca bir şey demiyosun?
    b: sus, babaya cevap verme, onlar erkek tabi hızlı kullanırlar.

biraz sonra anneyle baba arasında şöyle bir diyalog gerçekleşir.(tabi anne kızına söylemeden duramaz)

+ bey kıza fazla yüklendin, iyi kullanıyo aslında.
    - ya hanım şımarmasın diye öyle dedim. bakma sen aslında oğlanlardan daha iyi kullanıyo benim aslan kızım.

buyur burdan yak, böyle saçma diyolaglar yaptırır insana. hayır şimdi bu babaya ne desem bilemedim, kızın özgüvenini yerle bir et, zaten 1-0 yenik başlamış, sonra arkasından gerçekleri söyle, reva mı bu? sözün özü, bu tip insanlar uzak durulasıdır, her türlü zarara uğratma kapasiteleri mevcuttur.
  2. burcu belli olmayan erkektir.

ulan, ya sev ya terk et be...

anlaşılmıyor ki hareketlerinden. bi samimi bi uzak. bi cevap vermiyor, bi peşinden koşa koşa nefes nefese geliyor. yeter lan bu aşkın ızdırabı!
  3. aciz duruma düşmek istemeyen hep güçlü görünmeye çalışan insan modelidir.insani özellikler insanı aciz gösterir fakat aciz duruma düşecem diye bunlara gerek yoktur. ben sevmem oğlum ağlamam hatta yemem içmem duygulanmam gibi triplere girerler.wolverine misin be kardeşim sen insansın sev be kardeşim göster sevgini herkeste seni sevsin. bu dünyada sevgi büyük ihtiyaç
  4. çok zor bir durumdur...
    içinden çok seversin fakat kelimeler bir anda dökülmez dudaklarından olmaz bir şey seni engeller ve bu öyle bir şerefsiz bir insanlık halidir ki hayatına değer katan hayatını anlamlandıran herkese karşı oluşan bir psikolojik barikattır...
    nasıl geçer ne yapmak gerekiyor bir fikrim yok.
  5. hemen ardından ben içimden seviyorum gibi talihsizce bir açıklama yapması beklenen modeldir.sev içinden sev doğayı sev,ağacı sev çiçeği sev böceği sev ama insanı karıştırma buna ne olur bunu ona yapma lan.